Veski ja Väike-Sadama tänav pääsevad uputustest

Aastaid uputusi talunud Kuressaare Veski ja Väike-Sadama tänava elanikele terendab viimaks lootus kõnealuste tänavate ristumiskohas ka vihmasadude ajal kuiva jalaga liigelda.

Saarte Hääl on sealsete elanike murest kirjutanud varemgi. 2012. aasta sügisel saatis linnavalitsusele ühise pöördumise koguni 12 perekonda, kes kurtsid, et nad on uputustega maadelnud juba aastaid. Lahendust ootasid elanikud siiani.

Nüüd on aga abilinnapea Taavi Kurisoo läkitanud Veski ja Väike-Sadama tänava elanikele vastuse, kus vabandab lahenduse viibimise pärast. Ta selgitab, et sajuveetorustikke haldab AS Kuressaare Veevärk. Neile edastatigi elanike pöördumine ning tehti ülesandeks korraldada uuringud ja tellida tööprojekt. Praeguseks on uuringud tehtud ja tööprojekt valmis ning nende tulemusena tehti ettepanek rekonstrueerida Veski ja Väike-Sadama ristmikul olevate restkaevude ühendustorud ja paigaldada need normide kohaselt. Samuti tuleb ristmikul paiknev täisnurkne käänak ümber ehitada laugemaks, et parandada voolukiirust ja sujuvust vee liikumisel kollektoris.

Probleemi leevendamiseks ehitatakse abilinnapea andmeil Veski ja Väike-Sadama tänava ristmikul paiknevas kontrollkaevus kollektorite ristumine põhjalikult ümber. Tööde tellimiseks on linnavalitsus andnud Taavi Kurisoo kinnitusel loa kasutada sihtfinantseerimise lepingu raha. Eeldatavalt saavad tööd tehtud juba märtsikuu jooksul.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 357 korda, sh täna 1)