Soe veebruar vähendab soojaarveid neljandiku võrra (2)

Lõppenud veebruar oli oma keskmise temperatuuri poolest AS-i Kuressaare Soojus arvepidamise võrdluses viimase 20 aasta üks soojemaid.

AS-i Kuressaare Soojus juhatuse liige Paul Leemet ütles, et lõppenud veebruar asetub +0,8-kraadise keskmise temperatuuriga viimase 20 aasta võrdluses neljandale kohale. Et jaanuaris oli parasjagu külmakraade, siis tulevad veebruarikuu soojaarved aasta esimese kuu omadest oluliselt väiksemad. Paul Leemeti sõnul vähenes ettevõtte soojusenergia müük veebruaris 23 protsenti.

Möödunud aastal oli veebruari keskmine õhutemperatuur –1,4 kraadi. Kõige soojem oli aga 2008. aasta veebruar, kui kuu keskmiseks temperatuuriks mõõdeti +2,8 kraadi.

Välisõhu temperatuuri kohta väga kindlat reeglit pole, kuid selleks, et tõsta toatemperatuuri ühe kraadi võrra, kulub viis protsenti soojusenergiat rohkem, selgitas Paul Leemet.

Kuressaare Soojuse pingerida ei põhine ametlikul ilmastatistikal, vaid on mõõdetud ettevõtte Kalevi tänava katlamaja hoovis. Alates 1994. aastast, mil Kalevi tänava hoovil temperatuuri mõõtma hakati, on kõige külmem veebruar olnud 2011. aastal, kui keskmiseks mõõdeti –8,2 kraadi. Külm oli ka 2012. aasta oma 5,7 miinuskraadiga.

Lootust väiksematele soojaarvetele on tarbijatel ka märtsis. Kui 2013. aastal mõõtis soojatootja märtsi keskmiseks –4,5 kraadi, siis praegu pole Leemeti sõnul ühtegi märki, mis ütleks, et märtsikuu peaks külm tulema.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 213 korda, sh täna 1)