Saaremaa teehooldusraha jäi pisut vähemaks

Kui möödunud aastal kasvas pea kõigi Saare maakonna omavalitsuste riikliku teehoiuraha summa pea poole võrra, siis sel aastal tuleb valdadel leppida natuke väiksema summaga.

Valitsus annab avalikult kasutatavate kohalike teede hoiuks Saare maakonna omavalitsustele sel aastal 1 227 012 eurot, möödunud aastal oli maakonnale teehoiuks eraldatud summa 66 679 eurot suurem. Kokku jaotatakse Eesti omavalitsustele sel aastal teede korrashoiuks 28,1 miljonit eurot, mida on enam kui miljoni euro võrra rohkem kui eelmisel aastal. Majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumi teatel tuleneb vähenemine kütuseaktsiisi väiksemast laekumisest.

Saare maakonna valdadest sai eelmise aastaga võrreldes rohkem teehoiuraha vaid kaks omavalitsust: Mustjala vald on plussis 4224 euroga ja Ruhnu vald 13 euroga.

Maaomavalitsustest tabas suurim tagasilöök Leisi valda, kus teehoiusumma vähenes sel aastal 8491 eurot. Leisi abivallavanem Enno Reis ütles, et summa vähenemine on mõistagi ebameeldiv, kuid vähenemise põhjused on teada. “Tänu sellele, et lumetõrjele läks vähem raha, saame hakkama,” lausus Reis.

Lisaks teehooldustöödele viib Leisi vald sel aastal 101 500 euro eest 9 km vallateid mustkatte alla, kasutades selleks nii riigi kui ka omavalitsuse oma eelarvet. Kokku on mustkatte alla minevate teede pingereas seitse Leisi aleviku tänavat ja kaheksa külavaheteelõiku, millest olulisemad on Räägi tee (1,2 km) ja Koikla tee (0,8 km). Pingerea aluseks on tee ääres asuvate majade arv, et investeering rahuldaks võimalikult suure hulga elanike huve, selgitas Enno Reis, kelle sõnul läheb väiksem summa ka 2011. aastal valminud mustkatete ülepindamisele.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 289 korda, sh täna 1)