Ruhnu laevaliine ootavad uuendused

OÜ Väinamere Liinid võtab Ruhnu liinidel kasutusele e-pileti ja hakkab pidama reisijate nimekirja.

Tänavu kevadel on broneerimine kavas ka Pärnu ja Ruhnu ning Roomassaare ja Ruhnu vahelisel liinil asendada kohe välja ostetavate e-piletite süsteemiga.

Kuna Ruhnu saarega kiirlaeva abil ühenduse pidamine on kallis ja piletitulu katab vaid väikese osa tegelikest kuludest, tellivad majandus- ja kommunikatsiooniministeerium ning Saare maavalitsus parema ülevaate saamiseks reiside täitumusest ja vabade kohtade olemasolust vedajalt Ruhnu liinidele e-pileti müügimooduli arenduse.

Reisijal kaasvastutus

Muudatus piletimüügisüsteemis on vajalik selleks, et reisijail tekiks kaasvastutus tippajal laevakohtade mõistlikuks kasutamiseks, piletite võimalikult varaseks muutmiseks ja tagastamiseks, mis annab teistele soovijatele võimaluse sõita.

Kiirlaeval Runö, kuhu mahub 60 reisijat, sõita soovijaid on suve tippajal kohtadest mitu korda rohkem. Kuna senine tasuta broneerimissüsteem ei pannud reisijale vastutust sadamasse tulla, oma kohast loobumisest piisavalt varakult või üldse teatada, jäi suur hulk reisijaid tulemata. Samas olnuks aga palju sõita soovijaid, kes jäid piletita, ning laev sõitis ikkagi pooltühjalt.

Eelmüügist saab osta 48 e-piletit. Ruhnu püsielanike piletitele – kümme kohta igal reisil – jääb alles ka senine broneerimissüsteem.

Broneeringuta kohad pannakse vabamüüki kolm päeva enne reisi. Kaht kohta ette välja ei müüda, need on mõeldud erijuhtumiteks.

E-piletite müügi alustamise kuupäevast teatatakse Tuule Laevade veebilehel vähemalt kaks nädalat ette.

Reisijate nimekirja hakatakse Ruhnu liinidel pidama aga meresõitu reguleeriva seadusandluse muutmise tõttu. E-pileti ostjad peavad ise reisijate nimed piletile kandma soovitavalt kohe piletiostul, kuid hiljemalt kolm tundi enne reisi väljumist.

Vaja pildiga dokumenti

Selline korraldus aitab sadamas enne laeva väljumist aega kokku hoida – kui kõik nimed tuleks koguda alles sadamas, peaksid reisijad tulema kohale vähemalt poolteist tundi enne reisi algust. Uue korra rakendudes algab aga piletikontroll ja -müük sadamas 30 min enne väljumist.

Kõigil reisijatel peab kaasas olema isikut tõendav fotoga dokument, seda on vaja piletil oleva nime ja isiku vastavuse tuvastamiseks.

Ruhnu vallavanema Aare Sünteri hinnangul on uuendused Ruhnu liinidel vajalikud. “Reisijate nimekirja pidamine tuleb lähtuvalt Euroopa Liidu määrustest, e-pilet muudab aga inimeste elu mugavamaks,” ütles ta. “Nimekiri peab niikuinii laeva peal olema, kas inimene tuleb sadamasse piletiga või piletita, aga kui alles sadamas hakatakse kuutkümmend inimest tuvastama ja igaühe peale kulub minut, on tund aega juba läinud.”

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 311 korda, sh täna 1)