Maavalitsus nõustus lennugraafiku muutmisega (6)

Alates järgmisest nädalast kuni 28. märtsini toimuvad esmaspäevased ja reedesed liinilennud Kuressaare ja Tallinna vahel muudetud graafiku alusel.

Esmaspäeval väljub lennuk uue ajutise graafiku alusel Tallinnast Kuressaarde kella 7.45 asemel kell 8.15 ja jõuab Kuressaarde kell 9 (tavaliselt kell 8.30). Tagasi Tallinna väljub lennuk esmaspäeval Kuressaarest kella 8.45 asemel kell 9.15 ja jõuab sihtkohta kell 10 senise kella 9.30 asemel. Reede õhtul väljub lennuk Tallinnast kella 18.15 asemel kell 18.35 ja maandub Kuressaares 19.20 (praegu kell 19). Tagasi pealinna lendab lennuk kella 19.15 asemel kell 19.35 ja maandub kell 20.20 senise kella 20 asemel.

Muudatused esmaspäevaste ja reedeste lendude graafikus kestavad 10. märtsist 28. märtsini, ülejäänud nädalapäevadel kehtib senine lennugraafik.

Kuressaare–Tallinna lennuliini teenindav lennufirma AS Avies soovis lennugraafikut ajutiselt muuta seoses personali haigestumisega, tehniliste riketega ja teiste liinide graafiku muudatustega.

Saare maavalitsuse ühistranspordi peaspetsialist Merike Sõrm ütles, et probleem esmaspäeva ja reedega tekkis eelkõige sellest, et nendel nädalapäevadel Saaremaa ja Hiiumaa lennud kattuvad, aga lennufirma tahab mõlemaid saari teenindada ühe lennukiga.

“Hiiumaal tuleb uus hange, mistõttu neil ei ole seal praegu kindlat lepingut ega ka teist lennukit,” ütles Sõrm.

Merike Sõrme sõnul pakkus lennufirma Avies lennugraafiku ajutiseks muutmiseks välja erinevaid kellaaegu. “Nad pakkusid siin igasugu variante ja meilivahetust oli hästi palju,” rääkis Sõrm. “Ühe variandina pakkusid nad ka hästi varast aega, aga mida sa teed Tallinnas juba hommikul kell 8?”.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 272 korda, sh täna 1)