Kaitseliit kiikab Garnisoni tänavale

LOOTUSRIKAS: Kaitseliidu malevapealik Kristjan Moora seisab kohal, kuhu tulevikus võiks tulla staabihoone. Foto: Sander Ilvest, graafika: Raul Vinni

Pea veerand sajandit on jõudsalt suurenev Kaitseliidu Saaremaa malev oodanud endale tegutsemiseks uusi tingimusi. Nüüd on väga suur lootus, et mõne aasta pärast need ootused ka täituvad.

Kaitseliidu hoonete küsimus ja praegu nende Väljaku tänaval tegutsemise kohta kostev nurin on ikka ja jälle ka leheveergudele jõudnud. Kuressaare linnavolikogu viimasel istungil kinnitatud Väljaku ja Garnisoni tänava piirkonna detailplaneering on suur samm edasi kaitseliitlastele oma hoonete saamiseks.

Kaitseliidu Saaremaa maleva pealik kolonelleitnant Kristjan Moora on siiski veel põhjendatult ettevaatlik, kuna osa vajalikke Garnisoni tänava kinnistuid on veel eraomandis ja müügitehing pole veel toimunud. Kokkulepped on siiski olemas.

Detailplaneeringu kohaselt peaks Väljaku ja Garnisoni tänava elu tulevikus üsna palju muutuma. Praegust Väljaku tänaval asuvat staabihoonet laiendatakse ja see peaks kasutusele võetama õppehoonena, kus on võimalik kaitseliitlasi ka majutada. Samuti peaks pärast hoone renoveerimist tulema sinna lasketiir ja moonaladu.

Kristjan Moora sõnul ei maksa muretseda, et nüüd kuhjatakse keset linna hunnikute viisi lõhkeainet. Tema sõnul käib kõik ikka eeskirjade järgi ja selline asi pole lubatud. “Meremiine ja suurtükimürske ei tule,” kinnitas Moora.
Samuti on Väljaku tänava hoone planeeritud nii, et see peaks vastama ka teistele sama tänava elanike nõuetele. Viimased enne planeeringu kehtestamist vastulauseid enam esitanud ei ole. Seda kinnitas ka linnavolikogus eelnõu tutvustanud linnaarhitekt Hannes Koppel volikogu esimehe Toomas Takkise küsimuse peale.

Moora sõnul on hea, et Kaitseliidu hoone külgneb staadioniga. Praegu on probleem selles, et staadionil puuduvad olmehooned ja mõned selle kasutajad on harjunud käima oma ihumuresid murdmas Kaitseliidu hoone seina ääres kasvavate kuuskede juures. Uude hoonesse on planeeritud ka olmeruumid staadioni kasutajatele.

Suurim uuendus oleks planeeringu järgi see, et Garnisoni tänava äärde, kus praegu asub tühi plats koos vanade õunapuudega, kerkib uus staabihoone. Hoone saab endale ka 19-kohalise parkla ja sissepääsu Garnisoni tänavalt.
See lahendaks ka Väljaku tänava elanike mure, et tupiktänava pargivad täis Kaitseliidu sõidukid. “Meile nendest kohtadest piisab,” märkis Moora kavandatava parkla kohta, millele peaks lisa tulema ka teisele poole Garnisoni tänavat plaanitavast 15-kohalisest üldkasutatavast parklast.

Kui kõik läheb plaanipäraselt, peaksid uuendused teoks saama aastaks 2017. Kristjan Moora sõnul oleks see esimene suurem Kaitseliidu investeeringuraha Saaremaale. Uued hooned ja uus asukoht annaks Kaitseliidule võimaluse oma ülesandeid paremini täita. Märgiline on kindlasti ka see, et Kaitseliit paikneks tulevikus Garnisoni tänaval. “See sobib meiega,” nentis kolonelleitnant Moora.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 707 korda, sh täna 1)