Kaarma ei poolda “elukohaprintsiipi” (14)

Kaarma vallavalitsus ei poolda esimesse klassi minevate laste Kuressaares kooli määramist, lähtudes “elukohaprintsiibist”.

Vallavalitsus juhib oma märgukirjas linnavalitsuse tähelepanu, et linnavalitsuse 2012. aastast pärinev määrus elukohajärgse kooli määramise kohta, tänavu veebruaris kinnitatud korraldus Kuressaare koolides järgmiseks õppeaastaks avatavate esimeste klasside arvu ja vastuvõtutaotluste menetlemise ajakava kinnitamise kohta ning Kuressaare ja Kaarma valla ühises haridusruumis tegutsemise kokkulepe ei ole omavahel kooskõlas.

“Sellest lähtuvalt ei ole Kaarma vallas elavatele lastele tagatud võrdsed võimalused, asumaks õppima soovitud koolis Kuressaare linnas,” leidis Kaarma vallavanem Andres Tinno.

Vallavalitsuse haridus- ja noorsootöö vanemspetsialisti Ilme Õunapuu sõnul on tekkinud olukord, kus “lähtuvalt elukohaprintsiibist” on Kaarma valla laste võimalused pääseda õppima soovitud Kuressaare linna kooli piiratud.
“Hetkeseisuga on linnakoolidesse pääsemisel eelisseis neil, kes elavad koolile lähemal,” selgitas Õunapuu. “Mida kaugemal laps elab, näiteks Mändjalas, Muratsis või Kastil, seda väiksem on ta võimalus minna 1. klassi soovitud koolis.”

Ka Kuressaare linnavolikogu hariduskomisjoni aseesimees Argo Kirss tõdes (“Esimestesse klassidesse vastuvõtu korraldamine tekitab küsimusi”, SH 4.03), et on tekkinud olukord, kus on kaks kehtivat õigusakti, “millest üks ütleb, et laste esimesse klassi vastuvõtul tuleb arvestada taotluste ajalist järjekorda ehk nn nobedaid näppe. Teine korraldus aga, et nobedaid näppe ei arvestata ja arvestatakse hoopis lapse elukoha kaugust koolist.”.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 1 036 korda, sh täna 1)