Uus vald otsib endale nime konkursiga (24)

Kärla, Kaarma ja Lümanda vald loodavad ühineda juba järgmiseks aastaks, selgus eile toimunud esimestel ühinemisläbirääkimistel. Et uuele ühisvallale nimi leida, otsustati korraldada konkurss.

Kaarma vallamajas eile kohtunud kolme valla juhid panid esmalt paika ühinemisläbirääkimiste ajakava.

“Tänasest läheb kogu asi edasi kokkulepitud ajakava alusel, mis on küll üsna tihe ja mis omakorda tähendab tihket tööd,” ütles Saarte Häälele Kärla vallavanem Tiina Luks (fotol). Volikogude otsuste tegemiseni ühinemise kohta jäeti üsna napid kolm ja pool kuud. Selle aja sisse peaksid mahtuma nii erinevate töörühmade kokkusaamised kui ka rahvahääletus, mida nõuab seadus. Seejärel peavad volikogud tegema ühinemisotsuse.

“Sellisel juhul toimuksid ühendvalla volikogu valimised selle aasta lõpus. Oleme võtnud eesmärgiks hoida kogu protsessil tempo peal, et mitte venima jääda,” selgitas Luks. Kui kõik õnnestub, oleks 1. jaanuaril 2015 Saare maakonnas 16 omavalitsuse asemel 14.

Lähevad tutvuma

Tempo hoidmiseks ja tegevuse koordineerimiseks on endale appi palutud Koit Kelder. Samuti kavatsevad ühinemisplaaniga omavalitsused minna märtsi lõpus tutvuma mandril asuvasse Kose ja Viljandi valda, mis on ühinemise juba läbi teinud.

Märkida tuleb ka seda, et Lümanda vallavolikogu on küll Kaarmalt ja Kärlalt kutse saanud, kuid volikogu saab kutse vastuvõtmise kohta otsuse teha alles esmaspäeval. Luksi sõnul olidki Lümanda esindajad seekord n-ö konsultatsioonil, kuid loodetavasti on nad pärast volikogu istungit läbirääkimistel täieõiguslikud osalejad.

Juba varem on mainitud, et ühinemise nüansside kallal hakkab töötama viis töörühma. Juhtrühm moodustub valdade volikogude esimeestest, vallavanematest ja vallasekretäridest. Neli valdkondlikku töörühma on hariduse-kultuuri-spordi, sotsiaal-, rahanduse-majanduse ning maa- ja külaelu töörühm.

Nime otsitakse

Sügavuti eilsel koosolekul veel ei mindud. Näiteks ei hakatud arutama ka võimaliku uue valla struktuuri. Tiina Luksi sõnul jõutakse selleni järgmiste kohtumiste käigus.

Küll mõeldi juba uue valla nime peale. “Võimaliku nime valimisse otsustasime kaasata võimalikult suure hulga inimesi ning seega kutsume kõiki üles ühendvallale nime välja pakkuma,” ütles Luks.

Seega antakse juba protsessi alguses üks olulistest asjadest inimeste otsustada.

Pakkumisi oodatakse vallamajadesse kas isiklikult tooduna, käsipostiga või e-kirjana. Vallamajade aadressi leiab valdade kodulehelt, e-kirjade jaoks on loodud aadressid: vallanimi@kaarma.ee, vallanimi@karlavald.ee, vallanimi@lymanda.ee. Konkurss kestab 31. märtsini.

Tiina Luks kinnitas, et valla ristiema või ristiisa au ja kuulsusega kaasneb kindlasti ka kingitus. Seega oleks oluline, et väljapakutud nime juures oleks kindlasti kirjas ka pakkuja nimi ja kontakt.

Ühinemise juhtgrupp kohtub taas juba järgmisel nädalal. Töörühmad peaksid oma esimesed kohtumised korraldama ülejärgmisel nädalal.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 2 197 korda, sh täna 1)