Nomen est omen – nimi on märk

Ega nimi meest riku, ütleb eesti rahva vanasõna. Tegelikult võib rikkuda küll ja kuidas veel! Vale nimi võib rikkuda mehe maine, inimeste suhted ja valdade ühinemisplaanidki.

Rohkem on tõde vanade ladinlaste ütluses, et nimi on märk. Seepärast on Kaarma, Lümanda ja Kärla valla ühinemisel nimel mängida oluline roll. Nimekonkurss on tänasega välja kuulutatud.

Tõenäoliselt jäävad Lümanda ja Kärla alles vaid asula-küla nimena. Kaarma saatus on vaagimisel. Kaarma suurvald oleks ajaloolise nime taaskasutusele võtmine, kuid kavandatava valla piirid on kunagisest sellenimelisest vallast suuremad.

Saaremaa vald viitaks aga jälle justkui sellele, et kõik maakonna vallad tahetakse lõpuks uue nime alla kokku tuua, seega annaks märku selgest plaanist veelgi laieneda. Saare vald on Pärnu maakonnas juba olemas ja kui see kiiremas korras mõne naabervallaga ühinemisel oma nime ei muuda, siis võib nimevaidluseks minna. Võimalusi on palju ja pole välistatud, et konkursile laekub hulgaliselt uudis- või unarnimesid.

Peaasi, et nime lõpliku otsustamise juures peetakse meeles – inimesed, kes vallas elavad, peavad nime omaks pidama hakkama ja see peab olema kõigi jaoks ühine märk.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 160 korda, sh täna 1)