Mündi tänava elanike probleemid ei lahene (11)

Kudjapel asuva Mündi tänava vee- ja kanalisatsiooniprobleemidel ei paista lõppu tulevat, vaatamata sellele, et süsteem läheneb iga päevaga oma maisele lõpule.

Eelmise aasta lõpus oli väike lootus, et kunagi täiesti valesti ehitatud ja seetõttu mittetoimivad trassid ehitatakse ümber. Selleks olnuks vaja nii Kaarma valla, Mündi tänava elanike kui ka arendaja Jüri Riksi ühist rahalist panust.

Kuna Kaarma vald ja Jüri Riks panustamise osas kokkuleppele ei saanud (Riksi pakutud rahasumma oli vallavalitsuse nõutust kõvasti väiksem – R. V.), pole ka probleemi lahendust loota. Asjad lähevad aina hullemaks, sest näiteks Kuressaare Veevärk keeldub trasside omandiküsimuse tõttu parandamast torustike rikkeid, olgu siis tegu ummistuse või külmumisega.

Mündi tänav 12 elanik Malle Tiitson rääkis Saarte Häälele, et viimaste suuremate külmade aegu aasta alguses juhtus taas see, mis igal aastal. Liiga maapinna lähedale paigutatud torustikud külmusid ja seetõttu ei toiminud ka reoveesüsteemid. Tiitsoni sõnul on tal seetõttu reovee paksem osa varsti juba tuppa tungimas. Kui Tiitson kutsus Kuressaare Veevärgi probleemi likvideerima, sai ta keeldumise osaliseks.

Seda kinnitas Saarte Häälele ka Veevärgi juhatuse liige Aivar Sõrm. “Me ei saa minna omapäi võõrale maavaldusele ja võõraste torustike kallale, sest siiamaani ei ole omanik ega tema vaim end meile ilmutanud,” ütles Sõrm. “Väidetav ummistuskoht paikneb “eikellegimaal” teepeenra all, lisaks ei ole ükski osapool üles näidanud valmidust vajaliku teostatava töö eest tasuda.”

Teadupoolest ei tunnista keegi Mündi tänaval valesse kohta ja vigaselt ehitatud torustikke omaks ning seetõttu ongi need otsekui eikellegi omad.

Aivar Sõrm on varem korduvalt toonitanud, et torustikud on keskkonnaohtlikud ning on vaid aja küsimus, millal kõik see süsteem üles ütleb.

Avarii tõttu on oma järgmise käigu teinud ka Kaarma vallavalitsus, kes peab Mündi tänava torustikke Jüri Riksi omaks. Viimane omakorda peab neid Kaarma valla omaks.

Vallavalitsus saatis Jüri Riksile ettekirjutuse, kus kohustas teda kui trasside omanikku avariid kolme päeva jooksul likvideerima. Vastasel juhul ähvardatakse teda seadusest tuleneva sunnirahaga summas 650 eurot.

Jüri Riks ütles eile, et ta alles sai kirja kätte ning ei võta midagi ette, sest tema pole nende trasside omanik. Kaarma abivallavanem Urmas Sepp lausus, et kuna menetlus on käimas, siis enne menetluse lõppu tema olukorda kommenteerida ei saa.

Mündi 11 omanik Margo Kubjas on aga Kaarma vallavalitsusele esitanud taotluse algatada järelevalvemenetlus trasside omaniku vastu.

Üleeile kokku saanud Mündi tänaval kinnisvara omavate inimeste sõnul jätkavad nad võitlust ning soovivad lõppude lõpuks saada inimväärseid elamistingimusi.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 1 046 korda, sh täna 1)