Maakonna merepäästjad saavad tunnistuse

Täna antakse politsei- ja piirivalveametis (PPA) üle esimesed vabatahtliku merepäästja tunnistused. Muhu merepäästeseltsist saab tunnistuse kümme vabatahtlikku: Kaarel Tuul, Mihkel Jürisson, Madis Rehepapp, Andres Kindel, Mihkel Lindpere, Olav Šverns, Indrek Allmann, Heiki Kukk, Priit Kapsta ja Ariina Kollom. Vilsandi vabatahtlikust päästekeskusest on tunnistust saamas Monika Salu.

PPA peadirektori asetäitja piirivalve alal Rando Kruusmaa rõõmustas, et aina enam on inimesi, kes on keerulises olukorras valmis abikätt ulatama. Ta märkis, et tunnistuse saab täna ühtekokku 48 inimest, kes on leidnud aega oma teadmiste täiendamiseks ja on tegelikult juba PPA-ga koostööd teinud.

“Vabatahtlikud ei saa igal hetkel meid asendada, kuid asendamatuks abiks on nad eelkõige neis kohtades, kus piirivalvet alaliselt kas kohal ei ole või asub piirivalve õnnetuse juhtumise ajal sündmuskohast kaugel,” selgitas ta. “Sellistel puhkudel on vabatahtlikud, kes kohalikke mereolusid väga hästi tunnevad, meile hindamatuks abiväeks.”

Esimeste vabatahtliku merepäästja tunnistuse saajate hulgas on esindatud MTÜ Eduka Elukorralduse Edendajate Ühendus (Vilsandi vabatahtlik päästekeskus), MTÜ Kaberneeme Klubi, MTÜ Muhu Merepääste Selts, MTÜ Naissaare Päästeselts, MTÜ Purtse Vabatahtlik Merepääste, MTÜ Pärnu Lahe Merepääste Selts ja MTÜ Pärnumaa Merepääste (Paatsalu küla). Vabatahtliku merepäästja tunnistus kehtib neli aastat.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 220 korda, sh täna 1)