Hoolealuste raha varas pääses tingimisi vangistusega (9)

Kümnete Sõmera hooldekodu elanike tagant mitme aasta jooksul enam kui 12 600 eurot varastanud Maive Õispuu pääses kokkuleppemenetluses tingimisi vanglakaristusega, tänaseks on ta kogu omastatud summa ka tagastanud.

Kokku omastas Maive Õispuu aastail 2008–2012 Kärla vallavalitsuse eestkoste aluste klientide raha 136 857,80 krooni ja SA Kärla eestkoste aluste klientide raha 3862 eurot, kokku seega 12 608,81 eurot.

Õispuu töötas sel ajal Kärla vallavalitsuses koosseisuvälise teenistuja-eestkostetöö korraldajana ja hiljem SA-s Kärla juhatajana, kes pidi muu hulgas hoolitsema, et hoolealuste arvelduskontodelt võetud taskuraha nendeni jõuaks. Õispuu jättis aga osa klientide rahast endale.

Tsiviilhagi tagamiseks arestiti Pärnu maakohtu määrusega Maive Õispuule kuuluv Kärla vallas asuv kinnistu, mis pärast kõigile kannatanutele raha tagasi maksmist tänavu 6. veebruaril aresti alt vabastati.

Pärnu maakohus mõistis Maive Õispuule kaks aastat vangistust, mis jäetakse täies ulatuses täitmisele pööramata, kui ta kolmeaastase katseaja jooksul ei pane toime uut tahtlikku kuritegu.

Lisaks mõisteti talt riigi kasuks välja 313 eurot, mida ei olnud kannatanutele nende surma tõttu võimalik tagastada. Teise astme kuriteo sooritamise eest mõisteti Õispuult välja ka 532,50 eurot sundraha.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 1 215 korda, sh täna 1)