Ega siis mehed kõiges ka süüdi ole (8)

Viimasel ajal on palju räägitud rongaisadest, kes ei maksa oma lastele elatisraha. Mehi on sõimatud igasuguste sõnadega.

Agronoomina töötasin ma palju aastaid meeste hulgas ja olen eluaeg rääkinud, et mehed on oma olemuselt paremad kui naised. Mehed ei ole väiklased.

Kui mehel midagi öelda on, siis ütleb ta seda näkku, mitte ei sisise selja taga nagu naised. Muidugi on alati erandeid. Naised on nii mõnigi kord suured manipuleerijad. Mis pattu salata, olen seda ka ise nooruses teinud.

Prantslastel on ütlemine: “Kui midagi on halvasti, siis otsi naist.”

Meeste trump – varasem surm

Oma noorema poja arvuka sõpruskonna tõttu olen näinud ka noorte meeste elu ja tegemisi.

Tüdrukud küpsevad kiiremini kui poisid. Noored naised tahavad last, aga poisid ei ole veel pereeluks valmis. Tänapäeva beebipillide ajastul on lapsesaamine naise otsustada.

Kuni noormees oma õige leiab, on tal juba kuskil laps ja alimendid kaelas, isaduse tuvastamine on ju imelihtne.

Kõigepealt jahitakse muidugi hea välimusega korralikke poisse, kes ei liialda alkoholiga. Isegi selline naistemagnet nagu Tanel Padar ütles ühes intervjuus: “Mehed arvavad, et nemad võtavad naisi, aga tegelikult on vastupidi.”

Poisse sünnib küll rohkem, aga paljude noormeeste rock`n`roll-elu tõttu hukkub neid lubamatult palju liikluses, hulganisti on uppumissurmasid, meie kehva tööohutuse tõttu juhtub fataalselt lõppevaid tööõnnetusi.

Aastaid tagasi ütles akadeemik Gustav Naan: “Meeste suurim trump naiste vastu on see, et nad nii vara ära surevad.”

Kahetsusväärselt palju poisse upub pudelisse, joodikuid ei taha keegi. Viimasel ajal on ilmunud uus õnnetus – narkootikumid.

Nii et neid korralikke ihaldusväärseid mehi kõigile naistele lihtsalt ei jätku. Siis hakatakse neid üksteise käest ära haarama vahendeid valimata. Armastuses ja sõjas on ju kõik lubatud.

Oma pika elu jooksul olen täheldanud, et kui üks naine, kellel vähegi välimust on, üht meest püüdma hakkab, siis sageli ta tema kätte ka saab. Muidugi kui mees ennast püüda laseb.

Uue riigikorra algusaastail, kui Saaremaal terav tööpuudus tekkis ja paljud mehed olid sunnitud minema tööd ja leiba pealinna otsima, räägiti, et kõik Tallinna vanatüdrukud on mehele saanud. Muidugi oli see pisut utreeritud, aga oma tõetera selles oli.

Ulualust otsides satuti sageli üksikute naiste juurde, kellel oli ruumikas korter. Mehed on mugavad. Varsti kutsus perenaine üürilise õhtusöögile ja sealt oli väga lühike tee voodisse.

“Teie olete minu jaoks liiga noor!”

Tol ajal rääkis üks noormees: “Läksin korterikuulutuse peale. Perenaine takseeris mind pealaest jalatallani ja konstateeris: “Teie olete minu jaoks liiga noor.” Kaup jäi katki.”

Nüüd on tööotsingud mehed üle lahe Soome viinud. Soomes on korteriüürid väga kallid. Pahatihti on elamised ülerahvastatud, elatakse pead-jalad koos, toad on täis sigaretivingu, mõned purjutavad ja lärmavad, pole võimalik end välja puhata.

Ka Soomes on üksikuid naisi piisavalt, paljud eestlannad on Soomes töö leidnud. Kui siis mõni naine kutsub meest oma ilusasse puhtasse tuppa, ei suuda mehed vastu panna. Ka sealsed naised tahavad lapsi.

Mees, kes teeb kuude viisi, mõnikord ka puhkepäevadeta, rasket tööd, on dilemma ees: mõlemad pered tahavad tema ränga tööga teenitud raha endale.

Ükski isadustest ei läinud täppi

Tean naist, kellel õnnestus saada endast tunduvalt noorem mees oma kolmele lapsele kasuisaks ja selle mehega kaksikud sünnitada. Kuna Saaremaal tööd ei leidunud, läks mees Soome. Seal abiellus ta omavanuse naisega.

Kallite advokaatide abiga õnnestus sel prouakesel kopsakad alimendid välja nõuda, kuigi kaksikud on enamasti mehe vanemate juures. Lõbus lesk lehvib mööda ööklubisid ja irvitab: “Las loll maksab!”

Tuttav, kes töötas advokaadi juures sekretärina, rääkis, et üks neidis lasi koguni kolm korda isadustesti teha, aga ükski ei läinud täppi. On ju lausa nümfomaane – nii ilus väljend meie maavillase l-tähega sõna asemel.

Räägitakse naistest, kellele käivad regulaarselt külas rikkad soome härrasmehed, oma tossikesest mehenatuke saadetakse seniks kodust minema.

Nii mõnegi naise jaoks on mees kõndiv rahakott.

Tänapäeval on kõik äri: lasteasutused peavad kasumit andma, armastus on äri, vanadekodud peavad omanikele kopsakat tulu teenima jne. Isegi surmast saab äri teha.

Nii et ei ole mehed üksi süüdi. Vanasõna ütleb: “Süü ühte, patt pooleks.”

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 815 korda, sh täna 1)