Ametikool paneb “Noorel meistril” võistlejaid proovile (1)

KORRALDAJAD: Suure töö ja vastutuse enda kanda võtnud sotsiaaltöö ja eriõppe õppesuuna juhtõpetaja Kai Rannastu ja disaini õppesuuna juhtõpetaja Maila Juns-Veldre. Foto: Taavi Tuisk

KORRALDAJAD: Suure töö ja vastutuse enda kanda võtnud sotsiaaltöö ja eriõppe õppesuuna juhtõpetaja Kai Rannastu ja disaini õppesuuna juhtõpetaja Maila Juns-Veldre. Foto: Taavi Tuisk

Homme ja laupäeval toimub Tallinnas kutsehariduse suurüritus “Noor meister 2014”, kus kaht võistlust – graafiliste disainerite ja hooldustöötajate oma – korraldab esmakordselt Kuressaare ametikool.

“Meie eeltöö selleks võistluseks algas juba augustikuus,” ütles sotsiaaltöö ja eriõppe õppesuuna juhtõpetaja Kai Rannastu. Ametikooli korraldustiimi kuuluvad lisaks Kai Rannastule õpetaja Sirje Pree ja Kuressaare haigla töötaja Õie Rauk.

Parima hooldustöötaja võistlusel tuleb lahendada kolm ülesannet. Esimene on hooldustoiming, teine on kodutöö ja kolmas kuulub meeskonnatöö valdkonda, kus erinevate koolide võistlejad loositakse kolmestesse gruppidesse.

“Tegelikult on see meile väga põnev väljakutse,” ütles Rannastu, kelle sõnul peab kõik olema väga ehe, nagu elus. Rannastu roll on kogu aeg jälgida, et ülesanne välja tuleks.

“Meil on ju seal abivajaja osas näitleja ja kui ta väga hoogu satub, võib ülesande puänt hoopis ära kaduda,” tähendas Rannastu.

Hooldustöötajate võistlusel osaleb 18 võistlejat 8 koolist. Kuressaare ametikooli esindab võistlusel kaks õppurit: Maiu Välbe ja Margit Viidul.

Küsimusele, kui populaarne on hooldustöötaja eriala ametikoolis, vastas Rannastu, et õppijaid neil jätkub, kuid tegelikult on töö kõrvalt õppimine päris keeruline. “Ja eks iga eriala populaarsus sõltub ka sellest, kui palju räägitakse sellest ajakirjanduses.”

Disaini õppesuuna juhtõpetaja Maila Juns-Veldre rääkis, et tema alustas võistluse ettevalmistamisega septembris. “Eelkõige tuli leida väljund, mida teha,” ütles Juns-Veldre, lisades, et seda teades, mis on varasematel aastatel tehtud, ja lähtuvalt ka EuroSkillsi võistlusülesannetest.

“Kahjuks ei saa ma öelda, mis see ülesanne on,” lausus juhtõpetaja Juns-Veldre, kergitades saladuskatet vaid nii palju, et ülesanne on seotud Saaremaaga ja ühe noore disaineriga. Ning et see on tegelikult tellimustöö. Kui tellijale sobib, siis läheb pärast võistlust ka tootmisse.

Graafiliste disainerite võistlusel on osalejaid kuuest koolist ning kokku üheksa. Kuressaare ametikoolist lähevad võistlustulle Helena Kapp ja Liisi Viskus.

Kokku on kohapeal üle 80 võistleja, juhendaja, juuksurite modelli, kooli tutvustaja ja lavaesineja. Eile sõitis Tallinna 20 disainiõpilast ja õpetajat, kes kujundusi ja infograafikat täna hommikul messihalli üles panema hakkavad.

Küsimusele, mida sellise suure võistluse korraldamine annab, vastas Maila Juns-Veldre, et kindlasti uusi kogemusi, võimaldades koostööd selliste suuremate institutsioonidega nagu Innove ja Tallinna polütehnikum. Ning kahtlemata on selliste võistluste korraldamine väga suur vastutus ja suur töö.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 423 korda, sh täna 1)