Kuressaarde kerkib uus korterelamu (6)

UUS KORTERELAMU: Tavakorterite kõrval tuleb elamusse ka läbi kahe korruse ulatuvaid eluruume ja kahel korteril on isegi katuseterrassid. Graafika: Spetsiaalne OÜ

Ehitusettevõte Spetsiaalne OÜ teeb Saaremaal oma esimese kinnisvaraarenduse, ehitades Kuressaarde Aia tänava äärde kunagise sõjaväeosa territooriumile korterelamu.

Spetsiaalne OÜ juhatuse liige Marion Toompuu ütles, et Aia tn 51 kinnistule ehitatakse 12 korteriga elamu, kus korterite pinnad ulatuvad 45–96 ruutmeetrini.

“Ehituse algus sõltub planeeringu menetlemise kiirusest, kuid loodetavasti õnnestub ehitusega pihta hakata juba sel aastal,” sõnas Toompuu, avaldades lootust, et uus korterelamu valmib järgmiseks kevadeks.

Toompuu sõnul valiti endise sõjaväeosa territoorium elamu asukohaks põhjusel, et Kuressaares pole erilist valikut. “Linnast väljas on teine asi, aga meie eesmärk on ehitada linna, kus on olemas bussiliiklus ja koolid, lasteaiad ning poed on käeulatuses,” rääkis arendaja.

Marion Toompuu sõnul üritavad nad ehitada selliselt, et nii korteri hind kui ka korteriomaniku kommunaalkulud oleksid minimaalsed. “Proovime keskkütte asemel kasutada maakütet, päikesekütet ja kasutada ära ka sooja tarbevett,” selgitas Toompuu.

See tähendab, et duši all käimiseks kulutatud soe vesi ei lähe mitte kohe kanalisatsiooni, vaid seda kasutatakse esmalt hoone kütmiseks. “Võtame sellest veest viimase energia välja ja alles siis, kui ta on maha jahtunud, pumbatakse ta kanalisatsiooni,” rääkis arendaja.

Toompuu sõnul algab korterite müük juba enne maja valmimist.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 2 385 korda, sh täna 1)