Keskmine brutokuupalk oli Saare maakonnas 2013. aasta lõpus 932 eurot, mediaanpalk oli samal ajal 789 eurot.
Maksu- ja tolliameti Kuressaare teenindusbüroo juhataja Olev Martinsoni andmeil oli keskmine palk mullu jaanuaris Saare maakonnas 754 eurot ja mediaanpalk samal ajal 612 eurot. Juunis kerkis keskmine brutokuupalk maakonnas korra 950 euro peale ja mediaanpalk 756 euro peale, kuid järgmisel kuul olid palgad taas veidi madalamad.
Aasta lõpuks ronisid need aga jälle veidi kõrgemale. Nõnda oligi detsembrikuine keskmine palk Saare maakonnas 932 eurot ja mediaanpalk samal ajal 789 eurot.
Kõrgeim oli keskmine palk detsembris ootuspäraselt Harjumaal – 1108 eurot. Mediaanpalk oli seal samal ajal 860 eurot. Madalaim keskmine brutokuupalk oli samal ajal Ida-Virumaal – 845 eurot. Mediaanpalk oli seal seejuures 696 eurot.
Palgasaajate arv on Saare maakonnas aasta jooksul püsinud üsna samas suurusjärgus. Mõningad muutused suuremaks-vähemaks on aasta lõikes küll olnud. Kõige vähem ehk 13 273 palgasaajat oli maakonnas läinud aasta jaanuaris, kõige rohkem oli palgasaajaid 2013. aastal aga juunis – 13 636. Aasta lõpuks ehk detsembrikuu seisuga oli palgasaajaid Saare maakonnas Olev Martinsoni andmetel 13 548.
Tegelikult, kui lähed ennast tööle pakkuma, ei saa sa arvestada ei keskmise ega mediaanpalgaga(palk, millest suuremaid ja väiksemaid palkasid on ühepalju). Maksud võta ka maha.
Keegi peab ka keskmisest väiksemat palka saama. Keskmisest suuremat palka saavad enamjaolt head spetsialistid või kodust kaua eemal viibijad.
..ja ka riigikogulased, kes sidusid oma palga keskmise palgaga ja niiviisi kunstlikult kogu aeg tõstavad nii oma palka ( maksumaksja arvelt) kui ka keskmist palka!
Kuidas sellest küll ükskord aru ei saada?
Aga tavainimene on õnnelik, kui saab odavtööjõuna miinimumtunnihinde ja on sisuliselt ori oma kodumaal.