Vilsandile ehitatakse abihoone tehnika hoidmiseks

Kihelkonna vald ehitab Vilsandi saarele abihoone, kus hakatakse hoidma tee-ehituse ja maastikuhooldamise tehnikat.  

Kihelkonna vallavanem Raimu Aardam ütles, et Vilsandi küla servale kavandatavas abihoones hakatakse hoidma saarele toodud päästevarustust, tee- ja maastikuhooldustehnikat, mootorsaani ja amfiibsõidukit. Tehnika kuulub väikesaare kogukonnale ja vallale.

Koolipapa maaüksusele ehitatava hoone ehitusaluseks pinnaks on kavandatud umbes 100 m2, hoone uste kõrgus on 4,2 m.

Abihoone ehitamisega on nõus ka keskkonnaamet kui rahvuspargi valitseja, osutades, et hoonestus peaks lähtuma piirkonna traditsioonilisest ehituslaadist, mistõttu ei tohi kasutada erksaid värvitoone, plastikmaterjale jms.

Kui tavaliselt nõuab keskkonnaamet rahvuspargis ehitamisel ajalooliselt väljakujunenud asustusmustri säilitamist ja lubab ehitada vaid taluhoonestuse algsesse kohta, siis nimetatud abihoonet käsitletakse erandina. “Antud juhul on põhjendatud erandi tegemine, kuna tegu on sobilikus asukohas ühiskondlikus kasutuses oleva abihoonega, kus hoitakse kohaliku kogukonna heaolu tagamiseks ja väärtuslike niitude hooldamiseks vajalikku tehnikat,” märkis keskkonnaameti regiooni juhataja Kaja Lotman Kihelkonna vallavalitsusele saadetud kirjas.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 288 korda, sh täna 1)