SÜG ja KG tulid festivalilt laureaaditiitlitega

LAUREAADID: Ees istuvad SÜG-i võimlejad, vasakult Sandra Aulik, Karin Viilup, Kristin Aksalu, Karita Süld, Lilia Kivi, Eleri Soe ja Elviira Vanatare. Keskel vasakult KG neiud Janita Selirand, Airi Kolomainen, Marleen Kubits, Heelika Aavik, Grete Miller, Mairi Kukk. Ning KG noormehed (vasakult) Sander Süld, Argo Maidle, Kert Toost, Henri Rump, Daniel Andrejev, Ago Mägi. Foto: Tiina Käen

Möödunud laupäeval toimus Viljandis Eesti koolispordi liidu võimlemisfestival, kus Kuressaare gümnaasiumi 12.a ja 10.c klassi koondkava “Wonder” ning Saaremaa ühisgümnaasiumi gümnaasiumiastme võimlejad said laureaaditiitli.

“Tüdrukud tegid supertööd ja ma ise olen ülimalt rahul,” sõnas SÜG-i neidude juhendaja, kehalise kasvatuse õpetaja Tiiu Haavik. Ta lisas, et nad olid selleks võistluseks ka tõsiselt harjutanud ja tegid sügisest saadik trenni pea iga päev.

“Me pole ju SÜG-iga kaheksa aastat sellel võistlusel käinud ja mõtlesime, et prooviks minna,” rääkis Haavik, kelle sõnul nad esinesid kõige viimasena ning olid ka kõige tublimad. “Aga võimlemisrühmi oli palju ja ilusaid,” tähendas ta.

SÜG-i neidude rühma pallikava esitas seitse tüdrukut, kes kõik on võimelnud esimesest klassist alates.

Kuressaare gümnaasiumi kehalise kasvatuse õpetaja Tiina Käen, kes juhendas kahte kava – 6.b klassi poiste A-rühma ning 12.a ja 10.c koondkava “Wonder” –, ütles, et mõlemad rühmad andsid endast parima ja esitasid oma kava korrektselt. Ning juba kolmandat aastat järjest tõid nad jällegi ära ühe laureaaditiitlitest.

“Kohtunikele muidugi väga meeldis, et poisid võimlevad ja säravad,” ütles Tiina Käen, lisades, et nende kavas olid sees ka saarlastele omased väikesed humoorikad elemendid. Tähelepanuta ei saa jätta ka seda, et kogu võistluse ainukesed maskuliinsemad esinejad olidki KG-st. Igal aastal valitakse KG-s koolisisesel võimlemisvõistlusel parimad. “Võiks öelda, et me oleme üle vabariigi kõige massilisemalt võimlev kool, väga populaarne võistlus on meil,” tähendas Käen, kelle sõnul tahab žürii näha just esinemislusti ja -rõõmu ning muidugi ka tehniliste nõuete täitmist.

KG võimlejad said eelmisel aastal (2013) kaks laureaaditiitlit ja ühe eriauhinna ning üle-eelmisel aastal (2012) ühe laureaaditiitli.

Varem on Tiina Käeni võimlejad KG-sse laureaaditiitleid toonud 1991. ja 2000. aastal.

Võistlusel esitati seekord 31 kava ja võistlejaid oli 15 koolist. Kavasid võis esitada kolmes erinevas kategoorias: võimlemis-, liikumis- ja akrobaatikakavad. Lauraaditiitleid anti välja kümme, millest kaks tuli Saaremaale. SÜG sai laureaadiks võimlemiskategoorias ja KG akrobaatikakavades.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 669 korda, sh täna 1)