Kihelkonna kiriku seinale tuleb Elmar Reinsoo mälestusplaat

EELK Kihelkonna koguduse juhatus ja nõukogu võtsid vastu otsuse paigaldada praost emeeritus Elmar Reinsoo mälestuse jäädvustamiseks pühakoja seinale mälestusplaat.

Üle neljakümne aasta Kihelkonnal ja teisteski Saare maakonna kirikutes teeninud Elmar Reinsoo lahkus taevastele radadele mullu 12. detsembril. Ettevõtja Maarika Toomel tegi ettepaneku paigaldada kiriku kooriruumi seinale teiste lahkunud kirikuõpetajate mälestusplaatide kõrvale ka Elmar Reinsoo mälestusplaat. Koguduse nõukogu kiitis mõtte heaks.

Swedbankis avati annetajate jaoks konto EE482200001120227788, EELK Kihelkonna kogudus, selgituseks “mälestustahvel”. Annetusi saab teha jaanipäevani. Suuruselt ja vormilt tuleb mälestustahvel sarnane praegu altariruumi lõunaseinal olevate August Jakobsoni ja Arnold Janno mälestustahvliga.

Kui annetuste summa peaks mälestusplaadi hinna ületama, siis ülejäänud raha kasutatakse samuti kiriku heaks. See läheb altariruumi lühtri renoveerimiseks ja elektrijuhtmestiku vahetamiseks. Kui keegi soovib ettevõtmist toetada sularahas, siis saab seda teha koguduse kantseleis selle lahtioleku ajal.

Mälestustahvel on plaanis avada koguduse aastapäeva jumalateenistusel 28. septembril.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 145 korda, sh täna 1)