Abruka jahiala sai uue rentniku (1)

2014/2015. jahiaasta jahilubade eelisõigusega omandamiseks toimunud suuruluki jahilubade enampakkumisel jäi RMK Kuressaare jahipiirkonna Viidu jahiala rentnik samaks, kuid Abrukal vahetus itaallane mandrieestlase vastu.

Riigimetsa majandamise keskuse (RMK) jahindusosakonna peaspetsialisti Kalev Männiste sõnul laekus mõlema jahiala rendilevõtmiseks kummalegi üks pakkumine. Abrukal sai järgmiseks jahihooajaks küttimisõiguse Aimur Kruuse, kes pakkus 1080 ha suuruse jahiala rendilevõtmise eest 2613 eurot.

Mullu nelja pakkuja konkurentsis 2555 euro eest Abruka jahiala jahiload soetanud itaallane Samuele De Pizzol tegi sel aastal pakkumise ühele mandril asuvale jahialale.

“Kui kohalikega rääkida, siis see seltskond, kes Abrukal paar korda käis, oli üsna väiksearvuline ja ega nendel muud eesmärki olnudki,” rääkis Männiste, kelle sõnul on nii mõnelgi juhul jahimaa rentimise taga äritegemise asemel endale ja oma sõpruskonnale jahipidamise võimaluse otsimine.

Seadus lubab ühel jahimehel omandada vaid ühe jahiala küttimisload. 2150 ha suuruse Viidu jahiala õigused sai 13 200 euroga endale Lümanda vallas asuva Muha puhketalu peremees Rein Tammin, kes lõppenud jahihooajal maksis sama ala eest 14 000 eurot. Ühe ruutmeetri kohta on hind Viidu jahialal RMK jahialade hulgas kõige kõrgem.

“See on ainus RMK jahiala, kus saab hirve küttida,” märkis Männiste. “Ainult Saaremaal ja Hiiumaal on hirvepopulatsioonid, mida saab majandada, Eesti lõunapiiri juures on ka mingid võimalused, aga RMK ei paku seal hirveküttimise võimalust,” selgitas ta.

RMK pani enampakkumisele 20 jahiala suuruluki küttimisload, mille omandamiseks laekus üle 30 pakkumise.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 661 korda, sh täna 1)