Noored jääpurjetajad stardivad kõrgkonkurentsis

Täna Haapsalus algavatel jääpurjetamise DN-klassi maailma- ja Euroopa meistrivõistlustel osalevad 200 jääpurjetaja konkurentsis ka saarlased Kevin Grass, Rene Riim ja Risto Riim.

Eesti jääpurjetamise liidu saarlasest asepresident Rain Riim ütles, et Haapsalus on kohal kogu maailma paremik ning meie noortele on see võistlus tõsine väljakutse, sest sel tasemel on nad veel ikka algajad ja rohelised.

“Kindlasti nad päris ette ei jõua, aga eesmärk on lõpetada esisajas,” rääkis Riim. “Juunioride võistlustel Lätis tegid poisid head sõitu, kuid seal oli võistlus järvel, siin merel. Palju sõltub sellest, kas võisteldakse õige purjega, millised on tuule- ja jääolud.”

Algselt pidi nii MM kui ka EM toimuma Poolas siseveekogul. Jää on seal praegu normaalne ja kannatab sõita, aga ilmateade lubab 10 kraadi sooja, mis teeb jääolud kriitiliseks.
Haapsalut eelistati võistluspaigana nii Saaremaale kui ka Pärnule. Saaremaa põhjarannikul on küll korralik jää, aga probleeme tekiks kahesaja inimese majutamisega. Pärnus pole jälle jääolud kindlad.

Rain Riimi sõnul on Saaremaa võimaliku variandina kaardil ka veel täna. “Sõltub, milliseks kujunevad tingimused Haapsalus ja millised on võimalused Saaremaal. Sõidetakse seal, kus jääd on,” lausus ta.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 174 korda, sh täna 1)