Looduskaamera näitab punahirvi (8)

Riigimetsa majandamise keskus (RMK) paigaldas hiljuti ühele Saaremaa metsloomade söödaplatsile otsepilti näitava looduskaamera, mis näitab punahirvede, metssigade ja kährikute toimetamist.

RMK kommunikatsiooniosakonna juhataja Mari-Liis Kitteri sõnul sätiti looduskaamera üles sooviga tutvustada metsaelu võimalikult paljudele Eesti inimestele. “Et loodusesõprade huvi püsiks, on edaspidi kavas kaamerat mõned korrad aastas ka teistele loomadele-lindudele lähemale liigutada,” lisas Kitter.

Metsloomad võtsid suurte jaanuarikülmade ajal söödaplatsi kiiresti omaks, aga sula saabudes on loomade külastused harvemaks jäänud. “Praeguseks on nähtud hirve, metskitse, metssigu, kährikuid ja mäkrasid,” ütles Kitter.

Metsloomade ninaesise eest hoolitsevad Saaremaa jahimehed. Veebikaamera ostu rahastas RMK. Seadistamine ja paigaldamine toimus koostöös Looduskalender.ee portaaliga. Hatcam’i komplekteeritud tehnilisse süsteemi kuulub uue põlvkonna Mobotixi veebikaamera, kasutusel on infrapunavalgustid ja päikesepaneelidel põhinev iseseisev energialahendus. Otsepilt on nähtav aadressil www.rmk.ee või www.looduskalender.ee. Videostriimi edastab Teetormaja ja vaatajatele muudab selle nähtavaks EENet.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 1 810 korda, sh täna 1)