JUHTKIRI: Varastatud kütust tahad?

51% Eesti inimestest ostab põhimõtteliselt ainult legaalset, ametlikku, maksustatud kaupa. Ülejäänute jaoks ei oma kauba päritolu nii suurt tähtsust, olulisem on hind.
Samas, kõige enam kardavad Eesti inimesed, et neid petetakse või et neilt midagi varastatakse. Hirm pettuse või varguse ohvriks langemise ees on enam kui kolmandikul Eesti elanikest.

Politsei suudab praegu avastada veidi üle poole nendest kuritegudest, mille kohta on algatatud menetlus. Varga tabamine on raske, kui talle just otse peale ei satu või varas valvekaamera eest läbi ei jaluta. Seepärast on varguste avastamise osas usaldus politsei vastu langenud.

Nii kaaluvadki varguste ohvriks langenud sageli võimalust ise uurimine korraldada või varas oma jõududega tabada. Varga tabamiseni võib viia ka vihje – ikka keegi näeb autot, mis õhtuti metsateid mööda midagi otsides ringi sõidab, või juhtub nägema, kui liiga palju autosid ja autojuhte kellegi juures oma kanistreid kütusega täitmas käib.

Naabri peale kaevata ei taha. Aga niikaua, kui me ise vargusi sallime, püsib meis kartus, et ka meilt võidakse varastada.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 325 korda, sh täna 1)