Ametikooli autokool sai uue punase iluduse (2)

UUE ÕPPESÕIDUAUTOGA: Fotole jäi uue punase Corolla ristimishetkel autokooli sõiduõpetaja Priit Kald. Foto: Taavi Tuisk

UUE ÕPPESÕIDUAUTOGA: Fotole jäi uue punase Corolla ristimishetkel autokooli sõiduõpetaja Priit Kald. Foto: Taavi Tuisk

Kuressaare ametikooli autokooli autopark uuenes punase Toyota Corolla võrra. Mõne päeva eest kanti uuele punasele iludusele ametikooli kirjad kere peale ning korraldati sellele “šampusedušis” ristsed.

Ametikooli teabejuhi Taavi Tuisu sõnutsi vahetab uus Corolla välja autokooli Toyota Yarise, mis on väiksema klassi auto. “Soovisime suuremat autot seetõttu, et ka ARK-i eksamit tehakse suurema autoga ja õpilased on seetõttu eelistanud meie teist Corollat, mille hankisime 2010. aastal,” selgitas Tuisk.

Infojuhi sõnutsi kasutasid nad varem väiksema klassi autosid, eeldades, et need on ökonoomsemad ja aitavad autokooli kulusid kokku hoida. Autokooli igapäevapraktika on aga näidanud, et ökonoomsuse osas ei olegi see vahe eriti märkimisväärne. “Eriti pärast seda, kui meie tsiklilubade sõidutundides ei sõida õpetaja õpilase järel enam auto, vaid mootorrattaga.”

Samuti on õppijatel endil tihtipeale suuremad autod kui Yaris. “Algajal juhil on vajadusel suure autokooli auto pealt väiksemale isiklikule sõidukile lihtsam üle minna, kui vastupidi,” lisas Tuisk.

Auto marki ja mudelit ei saanud kool infojuhi sõnul ise vabalt valida. Alati tehakse riigi hallatava asutusena ka riigihange. “Meie otsisime hankega sedaankerega väikekeskklassi autot ja Tesman tunnistati hankes edukaks pakkujaks,” tähendas Taavi Tuisk.

Ametikooli autokoolil läheb Tuisu kinnitusel praegu kenasti. “Meie praegune B-kategooria grupp on ilusasti täis, märtsis algavad C- ja CE-kategooria kursused, kus huvi on palju suurem olnud, kui oleme oodanud,” rõõmustas ta.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 1 272 korda, sh täna 1)