Rasmus Uustulndi rallimasinast tehti mudelauto

MÄLESTUS: Ekipaaž number 45 Saaremaa rallil 2013. Vanas põlves riiuli peal hea vaadata ja meenutada. Foto: erakogu

MÄLESTUS: Ekipaaž number 45 Saaremaa rallil 2013. Vanas põlves riiuli peal hea vaadata ja meenutada. Foto: erakogu

Noorte saarlaste Rasmus Uustulndi ja Imre Kuuse eelmisel aastal Saaremaa rallil osalenud Ford Fiestast tehti Ungaris mudelauto. 

Mudelautod tellinud Ivo Uustulnd ütles, et säärane mõte tuli soovist teha poistele jõuluks kingitus ja üllatus. Rallipaar ise ei teadnud tema plaanidest midagi. Paraku saadi mudelid kätte alles sel nädalal, kuid hilinenud jõulukingituse saanud noormeeste üllatus oli ikkagi suur.

Mudelauto on koopia Rasmus Uustulndi ja Imre Kuuse eelmisel aastal Saaremaa rallil osalenud võistlusautost, kus on peal võistlusnumber ja logo. Mõlemad peavad tähistama kodusaart.

“See auto on neile mõlemale mälestuseks,” rääkis Rasmuse isa Ivo Uustulnd. “Kui nad kunagi autospordiga enam ei tegele, siis on see vähemalt esimene oma kätega valmis tehtud auto neil nüüd mudeli kujul olemas. Seda enam, et ralli ise ei kulgenud ju üldse kergelt. Esimesel päeval sõitsid nad vastu kivi ja lõhkusid auto ning alles laupäeval õnnestus hoog üles võtta.”

Kokku valmistati Ford Fiestast kümmekond mudelit, mida jagatakse kingitusena ka noorte rallimeeste toetajatele. “See on selline eksklusiivne kingitus, sest müüki me mudeleid ei pane,” märkis Uustulnd.

Ivo Uustulndi sõnul tuli tal tõsiselt otsida, kust selliseid mudeleid tellida, sest Fiesta prototüüpi pole laiatarbekaubana saada. Lõpuks leiti selline võimalus tuttavate tuttavate kaudu Ungaris.

Mudeleid ei ole Ivo Uustulndil plaanis juurde teha. “Tänavu keskendume rohkem headele tulemustele rallirajal,” sõnas ta.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 604 korda, sh täna 1)