Saare noormehed lähevad presidendi vastuvõtule

NEMAD ON TIIM: Mihkel Kristofer Vajak (vasakul) ja Mikk Kärner esinesid edukalt ideekonkursil Saaremaa Päike. Foto: Sander Ilvest

NEMAD ON TIIM: Mihkel Kristofer Vajak (vasakul) ja Mikk Kärner esinesid edukalt ideekonkursil Saaremaa Päike. Foto: Sander Ilvest

Esmaspäeval Pärnu kontserdimajas toimuvale Eesti Vabariigi presidendi vastuvõtule on kutsutud Mihkel Kristofer Vajak Leisi keskkoolist ja Mikk Kärner Orissaare gümnaasiumist.

Riigipea kutse pälvisid nad Entrumi konkursile esitatud ülimenuka androidõpiku idee eest.

Vajak tunnistas, et kui talle koolis kutse üle anti, jäi tal üllatusest suu lahti. Mihkel Kristoferi klassikaaslased võtsid seda sõnumit algul naljana, aga nüüd on nad klassivenna üle väga uhked. Mingit ärevust kutse temas ei tekitanud. “Suht varakult hakkasin ülikonda otsima,” tunnistas Vajak.

Reede ennelõunal ta enam väga rahulik ei olnud. “See on ju ikka tõeliselt suur üritus – uhke värk!” arvas ta.

Lisaks Entrumi võitmisele on nad koos Mikuga osa võtnud leiutajate võistlusest Garage 48, veel käivad nad EAS-i mentorkoolitusel Tallinnas. Oma tulevikku näeb ta seotuna ettevõtlusega.

Praegu 11. klassis õppiv noormees arvas, et edasi võiks ta õppida Tallinna tehnikaülikoolis või siis hoopis välismaal. Kuid see sõltub võimalustest. Mihkli kaaslane vastuvõtul on klassiõde Karmen Piip.

Positiivseid tundeid tekitas presidendi kutse ka Orissaares õppivas Mikk Kärneris. “See on kindlasti väga suur au. Väga-väga hea tunne on,” ütles ta. Tema võtab Pärnusse kaasa nende ühise mentori Taavi Rauniste.

Ülikond on Mikulgi valmis pandud. Esmaspäevast sündmust kujutab ta ette kui kätlemist presidendiga ja kontserdi kuulamist.

Noormees loodab, et vastuvõtul saab ta rääkida nende huvitavate inimestega, kellega ta muidu kokku ei puutu. Täpsemalt lubas ta oma muljeid jagada pärast vastuvõttu.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 1 921 korda, sh täna 1)