Mätja rahvas tahab korralikku seltsimaja

Viimastel aastatel Leisi valla üheks aktiivsemaks külaseltsiks muutunud MTÜ Mätja Küla Selts tahab seltsimajas korraliku kapitaalremondi teha.

Hoone renoveerimiseks koostatud ehitusprojekti ja hinnapakkumise kohaselt läheb seltsimaja renoveerimine maksma ligikaudu 200 000 eurot.

MTÜ Mätja Küla Selts juhatuse esimees Jaak Haamer ütles, et hoone alumisele korrusele tulevad suur kogukonnasaal, köögiplokk ja külasaun. Maja ülemisele korrusele tehakse töötoad, kus saavad toimetada nii oma küla kui ka naaberkülade käsitööinimesed.

“Kui me räägime peielaudadest ja sünnipäevadest, siis on seltsimaja võimalik ürituste tarbeks ka välja rentida,” lausus Haamer, kelle sõnul peab külaselts hoolt kandma ka selle eest, et maja kulud kuidagimoodi tasa saada. Mätja seltsimaja eeliseks kujunevadki Haameri hinnangul saun ja köögiplokk, mis nii mõnelgi korraliku saaliga külamajal puuduvad.

Praegu uurib külaselts, millised on Leisi valla võimalused seltsimaja renoveerimist rahaliselt toetada. Mätja küla selts planeerib seltsimaja renoveerimist, taotledes raha mõnest tõukefondist. Samuti ei ole välistatud eraisikute või krediidiasutuste kaasamine.

2013. aastal esitas külaselts etapiviisilise renoveerimise taotluse Saarte koostöökogule, saamaks raha Leaderi programmist, kuid taotlus ei leidnud rahuldamist.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 258 korda, sh täna 1)