Uuenenud Gospa ahvatleb rohkema saaremaisusega (9)

UUENENUD RESTORAN: GO spaa restoran on vähemalt sama valgusküllane kui enne. Piret Treil, Irene Targemal ja Toomas Leedul on põhjust uuenenud GO spaaga rahul olla. Foto: Raul Vinni

UUENENUD RESTORAN: GO spaa restoran on vähemalt sama valgusküllane kui enne. Piret Treil, Irene Targemal ja Toomas Leedul on põhjust uuenenud GO spaaga rahul olla. Foto: Raul Vinni

Turistide poolt hinnatud Georg Ots Spa Hotel avas uuenduskuuri läbinuna reedel taas uksed. Lisaks välimusele on muutunud ka sisu – aina rohkem saaremaisuse poole.

Pärast 10 aastat lahtiolekut võeti Gospa seekord ette tõsisem uuenduskuur. “Peamiselt uuendasime esimest korrust,” ütles hotelli juht Piret Trei. Värskenduse tegi läbi ka saunakeskus, kus basseinid on küll samad, kuid ruumid ise nüüd uue väljanägemisega. Lisandunud on sanaarium, mis on madala kuumuse ja suure niiskusesisaldusega saun, ning kõik saunad on nüüdsest ühissaunad, nagu spaades kombeks.

Uue väljanägemise sai vastuvõtu- ja lounge’i-osa ning muidugi restoran. Viimases võib muudatusi esmapilgul vahest kõige enam täheldada.

Restorani peakoka Toomas Leedu sõnul tehti söögisaali osa sõna otseses mõttes paljaks. Alles jäid vaid aknad. Kogu sisu on uus. Eriti tunneb Leedu heameelt köögipoole uuendatud tehnikaosa üle. Näiteks on Gospa restoraniköögis nüüd võimalus madaltemperatuuril küpsetada, mis Leedu sõnul avab täiesti uue maailma. Seni oli säärane vaakumkotis ja vees küpsetamise võimalus olemas vaid Pädaste mõisa restoraniköögis.

Tulenevalt uuest köögitehnikast on muutunud ka menüü. Näiteks pakutakse 45 kraadi juures küpsetatud kala, mis on pisut šokeeriv – välimuselt justkui toores, kuid tegelikult küps, struktuurilt seevastu väga õrn. Toomas Leedu naerab, et tal on üks tuttav peakokk, kellele sellisel moel valmistatud kala saadeti proovimata kööki tagasi. Pärast proovimist olevat aga lisaportsjon tellitud.

Kui varem on Gospa uhkust tundnud selle üle, et nende köögis kasutatakse pea eranditult saaremaiseid tooraineid, siis nüüd on sama suund võetud ka spaahoolitsuste poolel. Piret Trei ütles, et neile teadaolevalt on Gospa esimene spaahotell Eestis, kes on loonud oma hoolitsustesarja, mis kannab nime “KENA by GOSPA”.

Hotelli spaateenuste juht Irene Targem märkis, et sarnaselt köögiga püüavad ka nemad kasutada saaremaiseid vahendeid: Saaremaa kive, liiva, mett, punavetikat, ürte. Viimased pole küll samad, mida köögis kasutatakse. Köögi ürdid tulevad Muhust, hoolitsuste omad Sõrvest.

Spaateenuse kvaliteedi parandamiseks kasutati ka tuntud füsioterapeudi Lauri Rannama abi, kes koolitas Gospa massööre, tutvustades neile oma juurutatud massaažikava. “Tagasiside on juba pärast paari päeva väga hea olnud,” kinnitas Targem.

Kõike kokku võtvana on nüüdseks uus ka Gospa visuaalne identiteet, alustades uuest kodulehest kuni pisidetailideni välja, ning “kurgisilmadega” karumõmm on maja seinalt kadunud.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 3 916 korda, sh täna 1)