Mare Kirr on aasta terviseedendaja (8)

Sotsiaalministeerium tunnustas eile aasta terviseedendaja tiitliga Kuressaare haigla kiirabi juhatajat Mare Kirri (fotol), kelle oli kandidaadiks esitanud Saare maavalitsus.

Mare Kirr ütles Kadi raadiole, et sellist äramärkimist ei osanud ta oodata. Ka ei olnud ta päris kindel, kas ta kogu tähelepanu päriselt vääribki: “Minule on see tohutu suur tunnustus, ääretult suur rõõm ja väga-väga suur üllatus.”

Samas tõdes Kirr, et tööd on tehtud üksjagu, lisades, et ta on tänulik neile, kes on seda märganud ja teda austusväärse tiitli vääriliseks pidanud. “Olen harjunud oma tööd kodusaarel vaikselt ja nii hästi kui võimalik tegema, ise pidevalt õppides ja arenedes. Minu töö meeldib mulle ja kui sellest on kellelegi natuke kasu, pakub see tõelist rõõmu.”

Ametisaavutustest suurimaks peab Mare Kirr noorte koolitamist ja tulemuslikku tööd kiirabis. “Mulle on kõige tähtsam, kui näen, et saan inimest aidata, tema tervis ja eluväärtused paranevad ning kui teadmised, mida ma noortele edasi annan, neid kuulama ja arutlema panevad.”

Saare maavalitsuse terviseedenduse peaspetsialisti Imbi Jäe sõnul on Mare Kirr positiivne, toetav, loov, innustav, uusi ideid pakkuv, tolerantne, turvaline, avatud kõigile ideedele.
“Mare on hooliv nii oma meeskonna, koostööpartnerite kui ka kõigi koolitatavate suhtes. Ta väärtustab enesearendamist ja selle kaudu teiste koolitamist, erialase pädevuse hoidmist,” rääkis Imbi Jäe. “Kõik see tagab probleemide lahendamise oskuse, oskuse reageerida kriisi- ja erakorralistes situatsioonides.”

Mare Kirr jagab oma teadmisi ja kogemusi erinevatele sihtgruppidele loengutes ja nõustamistes esmaabist, laste vigastuste ja mürgistuste ennetustööst ning teadlikkuse tõstmisest Saare maakonnas.
Oma põhitöö kõrvalt jätkub tal aega teha esmaabikoolitusi lasteaednikele, töötutele ja ka teistele sihtgruppidele, pidada loenguid asutustes. Lisaks on Mare Kirr tegev paljudes liitudes ja ühingutes.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 911 korda, sh täna 1)