Saare sotsid seadsid Hannes Hanso europarlamendi kandidaadiks (10)

Sotsiaaldemokraatliku Erakonna Saaremaa piirkonna neljapäeva õhtul toimunud üldkogul seati linnapea Hannes Hanso üles europarlamendi kandidaadiks koos Urve Palo, Marianne Mikko, Marju Lauristini ja Sven Mikseriga.

Linnapea Hannes Hanso ütles eile Kadi raadio “Keskpäevatunnile”, et kui ta siiamaani püüdis erakonnas olla rohkem ekspert teatud küsimustes, siis nüüd peab ta üha enam tegelema ka erakonna asjadega.

“Tegelikult tekitas minu isik üldkogul elavat arutelu, sest olen ju just alustanud linnapeana,” tunnistas Hanso. “Kuid partei seisukoht Tallinna ja Toompea poolt vaadates on, et ma peaksin kandideerima,” valgustas ta erakonna seisukohta.

Linnapea ise leidis, et on suur privileeg olla Eesti 48 kandidaadi seas.

Üldkogusid eriti tihti ei korraldata ja tavaliselt eelnevad need vabariiklikele üldkogudele. “Seega on neil arutatavad teemad topelttähtsad,” leidis Hanso.

Tema teada torkavad Saaremaa sotsid vabariigi tasemel hästi silma. Seda rõhutas linnapea sõnul neljapäevasel üldkogul ka “vana saarlane” Indrek Saar, kes on SDE peasekretär.

Hannes Hanso mäletamist mööda on saarlased vabariiklikus arvestuses maakondade lõikes lausa kolmandal kohal. Esikohal on Ida-Virumaa.

“Poliitikutele antakse hinnanguid või võrreldakse nende aktsiareitingut valimistel. Järelikult on midagi õigesti tehtud, kui nii edukad oleme,” arvas Hanso.

Ülesseatud kandidaadid kinnitab Saaremaa piirkonna juhatus. Hannes Hanso teada on neil selleks aega 4. märtsini. “Ilmselt ma siis ikka kandideerin,” sõnas ta.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 1 167 korda, sh täna 1)