Papissaare munakivitee antakse riigile üle

Seoses Papissaare sadamas kavandatavate rekonstrueerimistöödega palus Kihelkonna vallavalitsus muinsuskaitseameti seisukohta 1914. aastal ehitatud muinsuskaitsealuse munakivitee osaliseks katmiseks puistematerjaliga.

Muinsuskaitseameti Saaremaa vaneminspektor Rita Peirumaa vastas oma kirjas sellele soovile eitavalt, tuues põhjenduseks, et autorattad kannavad pinnase tee äärde ja see koguneb teeäärsetesse kraavidesse.

Lahendusena nähakse ehitustööde ajaks seada munakiviteele massipiirangud. Samuti soovitatakse raskeveoste liikumist talvisel ajal, mil maapind on külmunud.

Kihelkonna vallavanem Raimu Aardam ütles, et nüüd saavad nad detailplaneeringut tehes seada nõudmised. “Ega tänapäeval veeta kivi 2,5-tonniste autodega. Nüüd on korraga koormas 25 tonni ja enam,” selgitas ta.

Materjalide vett mööda kohaletoomist vallavanem reaalseks ei pea. “Mingi võimalus ju oleks, aga seal on vett vaid 2,5 meetrit,” jäi ta skeptiliseks.

Samas on järgmiseks volikogu istungiks koostamisel eelnõu tee üle andmiseks riigile. Selle vastu pole ka muinsuskaitseamet.

“Tegemist on teega, mille kaudu peetakse ühendust väikesaartega. Riik on võtnud selle oma kohustuseks,” ütles Aardam.

Et muinsuskaitseamet ja maanteeamet on mõlemad riigiasutused, saaks edaspidi riik ise oma ressurssi jagada ja osapooli survestada. Vallal endal tee kordategemiseks otsene ressurss puudub.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 528 korda, sh täna 1)