Lastekodu peremajad said sarikad peale

UHKE KADAKAPÄRG: Sarikapärja tõid alla objektijuht Priit Haug (vasakul) ja sotsiaalministeeriumi esindaja Mario Polusk. Foto: Sander Ilvest

UHKE KADAKAPÄRG: Sarikapärja tõid alla objektijuht Priit Haug (vasakul) ja sotsiaalministeeriumi esindaja Mario Polusk. Foto: Sander Ilvest

Kuressaare lastekodu kolme peremaja ehitus Tolli ja Kohtu tänaval on jõudnud katuseni – eile peeti ehitajate tänamiseks sarikapidu.

“Nii uhket pärga pole ma varem näinud – äkki saavad ehitajad ehitamisega sama hästi hakkama,” viskas eilsel sarikapeol Tolli tänava peremajade juures nalja sotsiaalministeeriumi finants- ja varahalduse osakonna ametnik Mario Polusk, kui oli koos Ehitus5ECO OÜ objektijuhi Priit Haugiga tõstuki abil sarikapärjal järel käinud ning taas kindlal maal seisis. “Siiamaani on ehitus läinud hästi – tööd on laias plaanis graafikus, kaklema pole ehitajaga läinud, meeskond on tore ja asjalik ning teinud head tööd.”

“Eks igal ehitusel on takistavaid tegureid ja probleeme, aga siiamaani on läinud hästi,” leidis ka Ehitus5ECO OÜ juhatuse liige ja projektijuht Margo Padar. “Ka ilmataat on meid soosinud – talv on olnud üle keskmise soe, vihma ja tormi pole eriti ette tulnud.”

Mario Poluski sõnul on eesmärk luua uutes hoonetes elama hakkavatele lastele perekeskkonna laadsed tingimused. “Meie eesmärk on, et majad oleksid soojapidavad ja et nende halduskulud oleksid väikesed,” ütles Polusk, lisades, et maja ehitusel on arvestatud ka sellega, et majja pääseks ja saaks seal liikuda ka ratastoolis inimesed.

Margo Padari hinnangul on OÜ Kavakava projekteeritud peremajad, kui need kord valmivad, nii arhitektuuriliselt kui ka ehituskvaliteedilt üle keskmise.

“Kui võrdleme tänast ehituskvaliteeti kümne-viieteist aasta tagusega, siis on hoone soojustuskihid paksemad, aknad-uksed soojapidavamad, tehnoseadmete kasutegurid suuremad,” rääkis Padar. “Peremajad tulevad soojapidavad ja kapitaalsed selles mõttes, et tegemist on betoonist – betoonplokkidest ja õõnespaneelidest – hoonetega. Laialt levinud kipsplaate ja karkass-seinu kasutatud ei ole.

Projekti kogumaksumus on ligi 1,48 miljonit eurot, peremajade ehitamist toetab Euroopa regionaalarengu fond.

Kuressaare asenduskodu peremajad said nurgakivi oktoobri keskel, majade valmimise tähtaeg on 16. juuni. Lapsed kolivad oma uude koju suvel. Igas peremajas hakkab elama kuus kuni kaheksa last koos perevanemate või kasvatajatega.

Peremaju haldama hakkava sihtasutuse loomine on Kuressaare linnavalitsuse ülesanne.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 1 052 korda, sh täna 1)