Kolme päeva jooks saab Otepääl konkurendi (8)

NÄOTU LUGU: Tõnu Vaher ütleb, et Otepää meeste algatus sundis teda oma jooksu kaubamärki kaitsma. Foto: Tõnu Veldre

NÄOTU LUGU: Tõnu Vaher ütleb, et Otepää meeste algatus sundis teda oma jooksu kaubamärki kaitsma. Foto: Tõnu Veldre

MTÜ Otepää Üritused korraldab 30. maist 1. juunini traditsiooniks kujuneva Otepää jooksutuuri, mis on Saaremaa kolme päeva jooksu korraldaja Tõnu Vaheri hinnangul alatu käitumine ja vähendab huvi saarlaste võistluse vastu.

Sarnaselt Saaremaa kolme päeva jooksuga läbitakse ka Otepää jooksutuuril kolme päevaga maratondistants: reedel Tehvandil 10 km, laupäeval Pühajärve ümbruses 17,195 km ja pühapäeval Käärikul “1. Kekkoneni” jooksul 15 km.

Juba aastakümneid Saaremaa kolme päeva jooksu vedanud Tõnu Vaher ei ole otepäälaste ettevõtmisest vaimustuses.

“Natuke näotu on,” kurtis ta. “Ega kätt ju ette panna saa, aga meile on see kindlasti konkurendiks. Mitmed jooksjad on juba öelnud, et ilmselt eelistavad nad uut jooksu, sest ilm on sel ajal parem ja Saaremaale sõit on kallis.”

MTÜ Otepää Üritused esindaja Margus Mäll ütles, et jooksutuuri korraldamiseks said nad inspiratsiooni legendaarsest igasügisesest Saaremaa kolme päeva jooksust.

Jooksutuuri eesmärk on propageerida tervislikke eluviise, maastikujooksu ning tutvustada piirkonna kaunist loodust ja häid võimalusi rahvarohkete ürituste läbiviimiseks.

“Otepää jooksutuur rikastab Valgamaa ürituste kalendrit, annab jooksusõpradele võimaluse nautida Lõuna-Eesti kaunist loodust ning panna end proovile Eesti ühel mägisemal maastikul,” lausus Margus Mäll. “Vahelduv ja põnev trass on jõukohane kõigile – tuleb valida vaid sobilik tempo ning kaasa võtta hea tuju ja soovi korral käimiskepid.”

Tõnu Vaher ütles, et seoses jooksutuuriga patenteeris ta nime “Kolme päeva jooks”, sest Otepää mehed tahtsid oma võistlusel kasutada algul sama nime ja ka jooksudistantsi pikkused olid 10 km, 16,125 km ja 16 km.

“Tegu on ju ikkagi saarlaste ideega,” märkis Vaher. “Kui sellest kuulsime, tegi ikka kurvaks küll ja me peame ennast kuidagi ka kaitsma.”

Kolme päeva jooks on ka Maltal, kuid seal on teised distantsid ja ka sportlik tase on Saaremaa omast nõrgem.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 847 korda, sh täna 1)