Haigekassa lõpetab Hanvari päevaraviteenuste rahastamise (48)

Haigekassa ja erakliiniku Hanvar kolmeaastane leping üldkirurgia ja günekoloogia päevaraviteenuste rahastamiseks lõpeb 31. märtsil. Haigekassa hinnangul katab vajaduse nende teenuste järele Kuressaare haigla.

Saare maakonnas kuulutas haigekassa algavaks uueks nelja-aastaseks lepinguperioodiks välja partnerite valiku ambulatoorses kardioloogias, oftalmoloogias (silmahaigused – toim), psühhiaatrias ja günekoloogias.

“Kuna Saare maakonna kindlustatute üldkirurgiliste ja günekoloogia päevaraviteenuste vajaduse katab Kuressaare haigla, selles valdkonnas täiendavate partnerite valikut välja ei kuulutatud,” ütles haigekassa avalike suhete juht Katrin Romanenkov.

Kui mitmed Eesti erakliinikud, näiteks AS Fertilitas, lubasid haigekassa otsuse 10. veebruariks vaidlustada, siis Romanenkovi andmeil AS Hanvar vaiet eile pärastlõunase seisuga esitanud ei olnud.

Hanvari juhataja Varje Haavel keeldus Saarte Häälele teemat kommenteerimast.

Haiglal suurem tellimus

Romanenkovi sõnul on Kuressaare haigla lepingumaht üldkirurgia osas võrreldes 2013. aasta lepingu täitmisega suurem. “Samuti on käesolevaks aastaks suurendatud Kuressaare haigla tellimust silmahaiguste ja psühhiaatria ambulatoorseteks vastuvõttudeks,” lisas Romanenkov.

Saarte Hääle küsimusele, kas haigekassa otsus võib kaasa tuua ravijärjekordade pikenemise ja tohtrite töömahu kasvamise Kuressaare haiglas, vastas Romanenkov: “Jälgime pidevalt ravijärjekordi ja teenuste kättesaadavust ning vajadusel kuulutame välja täiendava partnerite valiku.”

Katrin Romanenkovi sõnul analüüsitakse enne uue lepinguperioodi algust elanikkonna tervishoiuteenuste senist kasutust põhjalikult – kus ja milliste arstide juures inimesed käivad, kas nad vajavad ambulatoorset vastuvõttu, päevaravi, haiglaravi jms.

“Vastavalt teenuste varasemale kasutamisele ja kehtestatud põhimõtetele arstiabi kättesaadavuse ja kvaliteedi osas – milliseid tervishoiuteenuseid peab inimene saama ja kui kiiresti, millised peavad olema arsti töötingimused ja koormus, et ta saaks pakkuda kvaliteetset teenust jms – selgub n-ö nõudlus erinevate teenuste järele,” selgitas Romanenkov.

Täiendav valik

Seejärel lepitakse haiglavõrgu arengukava haiglatega (Kuressaare haigla) kokku teenuste osutamise mahud. Juhul kui haiglavõrgu arengukava haiglad seda nõudlust ei kata, on haigekassal võimalus välja kuulutada täiendav partnerite valik nendel erialadel, kus nõudlus on katmata.

Kui haiglavõrgu arengukava haiglad ei kata tervishoiuteenuste osutamise vajadust teatud piirkonnas, võib teenuse osutamise lepinguid sõlmida ka teiste tervishoiuteenuse osutajatega.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 2 767 korda, sh täna 1)