Elmar Vaher: inimesed tuleb laua tagant välja tuua (5)

“Nagu on patrullis vaba hetk, astu välja ja küsi vanaproualt, kas abi on vaja,” kõlas reedel politsei- ja piirivalveameti peadirektorina teist korda Saaremaad külastanud Elmar Vaheri nõuanne politseinikele. 

“Inimesed tuleb laua tagant välja tuua,” rõhutas politseijuht. Ja mitte ainult laua tagant, ka patrullautodest peavad politseinikud tänavale tulema, kinnitas Elmar Vaher.

Elmar Vaheri sõnul on iga inimelu ja iga vigastatu liikluses liiga palju, seega ei arva ta, et liiklusjärelevalvele oleks pandud liiga suurt rõhku.

Reedel tähistati Kuressaares pidulikult Eesti politsei spordiliidu 10. sünnipäeva, kuid Elmar Vaher külastas nii Orissaare politseijaoskonda kui ka Kuressaare kordonit.

“Rääkisime töistel teemadel,” kinnitas peadirektor.

PPA majadega on Saaremaal tema sõnul kõik korras. Tegelikult on hästi ka inimestega, arvas Vaher. Kuigi piirkond on mehitatud minimaalselt, ei näe ta selles probleemi. Tema jaoks on oluline, mida nendel ametikohtadel olevad inimesed teevad.

Vaher tuletab lehelugejatele meelde, et 2013. aastal oli Saaremaa kõige turvalisem piirkond Eestis.

Oluliseks pidas ta ka 2010. aastal alanud reformi, millega politsei ja piirivalve ühendati. Nüüd saab politsei vajadusel kaasata ka piirivalvureid.

Kuigi Ruhnu saarelt toodi piirivalvurid talveks ära, peab Vaher seda õigeks otsuseks. Piiri pole seal valvata vaja.

Kohapeal elab endine kordoniülem, kes peab asjadel silma peal ja on vajadusel riigi esindaja saarel. Maksumaksja raha kasutamise osas on see Vaheri arvates parim otsus.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 1 159 korda, sh täna 1)