“Nagu on patrullis vaba hetk, astu välja ja küsi vanaproualt, kas abi on vaja,” kõlas reedel politsei- ja piirivalveameti peadirektorina teist korda Saaremaad külastanud Elmar Vaheri nõuanne politseinikele.
“Inimesed tuleb laua tagant välja tuua,” rõhutas politseijuht. Ja mitte ainult laua tagant, ka patrullautodest peavad politseinikud tänavale tulema, kinnitas Elmar Vaher.
Elmar Vaheri sõnul on iga inimelu ja iga vigastatu liikluses liiga palju, seega ei arva ta, et liiklusjärelevalvele oleks pandud liiga suurt rõhku.
Reedel tähistati Kuressaares pidulikult Eesti politsei spordiliidu 10. sünnipäeva, kuid Elmar Vaher külastas nii Orissaare politseijaoskonda kui ka Kuressaare kordonit.
“Rääkisime töistel teemadel,” kinnitas peadirektor.
PPA majadega on Saaremaal tema sõnul kõik korras. Tegelikult on hästi ka inimestega, arvas Vaher. Kuigi piirkond on mehitatud minimaalselt, ei näe ta selles probleemi. Tema jaoks on oluline, mida nendel ametikohtadel olevad inimesed teevad.
Vaher tuletab lehelugejatele meelde, et 2013. aastal oli Saaremaa kõige turvalisem piirkond Eestis.
Oluliseks pidas ta ka 2010. aastal alanud reformi, millega politsei ja piirivalve ühendati. Nüüd saab politsei vajadusel kaasata ka piirivalvureid.
Kuigi Ruhnu saarelt toodi piirivalvurid talveks ära, peab Vaher seda õigeks otsuseks. Piiri pole seal valvata vaja.
Kohapeal elab endine kordoniülem, kes peab asjadel silma peal ja on vajadusel riigi esindaja saarel. Maksumaksja raha kasutamise osas on see Vaheri arvates parim otsus.
Elmar Vaheri jutt on muidugi vormilt kena — ei ole vale, parajalt soe ja ümmargune.
Samast Saarte Hääle numbrist leiame aga mitmete teiste politsei töötajate ametinimetusi: “politsei pressiesindaja” ja “PPA vanemkommunikatsiooniametnik”.
Vaher tuletab lehelugejatele meelde, et 2013. aastal oli Saaremaa kõige turvalisem piirkond Eestis. Kui sellist asja peab lehelugejatele meelde tuletama, siis midagi on PPA suhetkorralduses ikka väga nihu, vaatamata sellele, et Politsei ja Piirivalve liitmisele PR-spetsialistide arv kasvas kordades. Isegi Raivo “aumees” Küüt sai kõigi politseiametniku sotsiaalsete garantiidega sooja koha “laua taga” ja tegeleb “kogukondliku politseitöö valdkonna arengusuundade strateegilise kujundamisega siseturvalisuse arengukava raames” ja “PPA erinevate juhtimis- ja toimeprotsesside hindamise ja sellekohase nõustamisega”.
Olukord ei ole kiita, kui patrullpolitseinik peab jõudehetkel vanaprouadele abi pakkuma ja penisonär vajadusel riigi esindaja olema mingis piirkonnas. Kuigi piirkond on mehitatud minimaalselt on Saaremaa siiski kõige turvalisem piirkond Eestis — millised järeldused saab sellest nüüd teha kogukondliku politseitöö valdkonna arengusuundade strateegilisel kujundamisel siseturvalisuse arengukava raames PPA erinevate juhtimis- ja toimeprotsesside hindamisel?!
“Pole politseiniku — pole probleemi!!!”
Turvalist teisipäeva kõigile!
Minu hommikused pikad juhtmed — alles nüüd tabasin ära, mis on pildil valesti!
Kui “Vaher tuletab lehelugejatele meelde, et 2013. aastal oli Saaremaa kõige turvalisem piirkond Eestis”, siis on loogiline, et politseijuht tuleb Saaremaale KUULAMA, kuidas politseitööd tehakse, mitte ei tule RÄÄKIMA, kuidas politseitööd tuleks teha!
Pole politseiniku – pole probleemi – seda on näha ka Saaremaal nn politseile meeldib laval tola mängida aga kui teda tõesti vaja näeme ainult klouni.
no mis teha, kui ammet annab küll võimu, kuid edevus ning eneseimetlus ajab lavalaudu tallama.
Kas kaitsev, või karistav organ. See on küsimus