Teeneteplaadi pälvib üheksa inimest

Saare maavalitsuse teeneteplaadiga tunnustatakse tänavu üheksat inimest, kes on oma töö ja tegevusega kaasa aidanud Saare maakonna arengule ja silma paistnud maakonna jaoks oluliste saavutustega. Teeneteplaadid annab maavanem üle Eesti Vabariigi aastapäevale pühendatud pidulikul vastuvõtul 21. veebruaril kell 18 Kuressaare linnuse kapiitlisaalis.

MARI AUSMEES

Saaremaa ühisgümnaasiumi muusikaõpetaja, dirigent – silmapaistva töö eest Saaremaa koorimuusika ja meestelaulu arendamisel. Mari Ausmees on suurte kogemustega ja nõudlik muusikaõpetaja, kelle töö on läbi aastate olnud tulemuslik. Mari Ausmehel on märkimisväärsed teened Saaremaa meeste- ja poistelaulu arendamisel.

EVI MÄNNIK

Pedagoog, Orissaare vallavolikogu aseesimees – hariduselu edendamise eest. Evi Männik on aktiivne kohaliku elu eestvedaja. Inimene, kelle poole pöördutakse sageli ja kes alati leiab aega nõu ja jõuga aitamiseks. Evi Männik on Saaremaal käivitanud meremeeste koolituse Orissaare gümnaasiumis ja on olnud kuni praeguseni selle õppesuuna kestma jäämise eest võitleja.

MILVI VISS

Treener ja kehalise kasvatuse õpetaja – spordielu edendamise eest. Milvi Viss on oma aktiivse pedagoogilise töö jooksul Orissaares ja Muhus kasvatanud tublisid sportlasi. Läbi aastate on tema kasvandikud võistelnud võistlussarjas “10 olümpiastarti”. Milvi algatusel loodi 20 aastat tagasi kergejõustikuklubi Saare ja ta oli üks Orissaare Tammetõrumängude käivitajaid.

EERIKA THALHEIM

Endine Saaremaa omavalitsuste liidu nõunik – tulemusliku töö eest omavalitsusametnikuna. Eerika Thalheim alustas Saaremaal ametnikuna oma teenistuskäiku Leisi vallavalitsuses 1992. aastal, 2005. aastast jätkas ta teenistust SOL-i büroo nõunikuna, täites kaks viimast aastat büroo direktori ülesandeid. Praegu jätkab ta kogukonnale suunatud ja valdkondlike projektide elluviimist.

TÕNU POST

Kõljala POÜ juhatuse esimees – põllumajanduse edendamise eest. Tõnu Post on juhtinud Kõljala põllumajanduslikku osaühingut aastast 1996, mil ettevõte asutati. Eelmisel aastal võttis Tõnu üle ka Valjala ühistu juhtimise. Aastatel 1999–2009 juhtis Tõnu Post Pihtla vallavolikogu ja on praeguseni Saaremaa põllumeeste liidu juhatuse esimees. Tõnu on pärjatud nii Saaremaa kui ka Eesti aasta parimaks põllumeheks.

KAI RANNASTU

Kuressaare ametikooli sotsiaaltöö ja eriõppe juhtõpetaja – sotsiaalelu edendamise eest. Kai Rannastu töötab ametikoolis 1997. aastast. Tema eest vedada on olnud sotsiaalhoolduse ja lapsehoidmise valdkonnaga seonduv ning lihtsustatud õppekavadel õppijate õpe. Kai koolitab tulevasi hooldustöötajaid, lapsehoidjaid, erihoolekandeasutuste tegevusjuhendajaid.

HANNES HAAVEL

Kirurg – erakliiniku Hanvar pikaajalise juhtimise ja arendamise eest. Hannes Haaveli arstipraksis algas pärast Tartu riikliku ülikooli lõpetamist 1979. aastal. 1996. aastal rajas ta koos isa Ants Haaveliga erakliiniku Hanvar, kus töötab juhtivarst-kirurgina. Haavel on töötanud Kuressaare linnavolikogu mitmes koosseisus ning olnud linna sotsiaalkomisjoni esimees.

JOHANNES KUUSK

Seltsielu edendamise eest. Johannes Kuusk asus pärast keskkooli lõpetamist tööle Saaremaa kehakultuuri- ja spordikomitee õppespordi osakonna juhatajana. Sellest ajast on ta organiseerinud sporditööd ja korraldanud võistlusi. Ta ise on tulnud maakonna meistriks males, võrkpallis, poksis. On tegutsenud kohtunikuna kõigil harrastusspordialadel.

PEETER KILUMETS

Saaremaa tarbijate ühistu juhatuse esimees – elutöö eest. Peeter Kilumets on aidanud hoida jaekaubanduse traditsioone Saaremaal ja taganud maakaubanduse jätkusuutlikkuse. Kilumets on kaubanduses töötanud 1957. aastast. Ta on olnud müüja, kaupluse juhataja, direktor ja tänaseks pea 30 aastat Saaremaa tarbijate ühistu juhatuse esimees.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 1 589 korda, sh täna 1)