Selgusid saare säravaimad etlejad (1)

KESKMISE VANUSEASTME GRAND PRIX: Žürii esimees Eve Tuisk surub kätt keskmise vanuseastme võitjal Uku Pokil Orissaare gümnaasiumist. Foto: Sander Ilvest

KESKMISE VANUSEASTME GRAND PRIX: Žürii esimees Eve Tuisk surub kätt keskmise vanuseastme võitjal Uku Pokil Orissaare gümnaasiumist. Foto: Sander Ilvest

Eile võtsid Saare maakonna parimad etlejad omavahel mõõtu. Nooremate vanusegruppide kõnekunstnikud said oma häälepaelad valla päästa Vanalinna koolis, vanema grupi kuldsuud kõnelesid Kuressaare linnateatri laval.

Igas vanusegrupis anti välja grand prix, laureaaditiitleid, eripreemiaid ja lisaks veel terve hulk žürii tänusid. Tublisid sõnameistreid oli lihtsalt sedavõrd palju.

Keskmise vanuseastme žürii esimees Eve Tuisk sõnas, et žürii vaidles ega olnud päris üksmeelel. Grand prix pälvis Uku Pokk, kes tunnistas, et õpitud ja vaeva nähtud sai küll, aga võitu ei osanud ta oodata, sest häid lugejaid oli tema meelest palju. Uku luges Hando Runneli luuletuse “Poisike” ja katkendi Riho Lahi raamatust “Inglismaa linnad”.

Juhendaja Maret Aardam ütles, et Uku on väga mõnus õppija. “Hando Runnel on üks ta lemmikuid, selle luuletuse valis ta ise, Riho Lahi teksti tõi aga Ivo Maripuu kevadel, öeldes, et see võiks Ukule sobida,” rääkis Maret Aardam.

Vanemas vanuserühmas läks grand prix tõeliselt hingemineva ja žüriil elavaid kujutluspilte esile kutsunud esituse eest SÜG-i õpilasele Maria Pihlakule.

Esimese laureaaditiitli pälvinud Orissaare gümnaasiumi noormehe Taavi Teeveti puhul olid žüriiliikmed eranditult ühel nõul – Taavi suurepärane stiilitunnetus ning tema särasilmsus tegid ta luule- ja proosaettekanded tõeliselt nauditavaks.

Samuti laureaaditiitli pälvinud SÜG-i neiu Teele Tilts osutus hea teksti sisseelamise oskusega andekaks nooreks etlejaks. Temagi puhul jagus žüriil üksmeelt – Teelet võib sel alal oodata suur tulevik. Kolmanda, ent mitte vähem olulise laureaaditiitli napsanud KG noore Laura Oolupi etteastet peeti ühtlaselt tugevaks nii proosas kui ka luules.

Žürii tänu ning eripreemiate osas oli nuputamist juba rohkem. Seda vaid seetõttu, et nauditavaid etteasteid ja häid noori etlejaid oli veel mitmeid. Kes oli tugevam proosas, kes luules. Kes rabas oma imelise hääletämbriga, kes laitmatu lavalise olekuga.


ETLEMISKONKURSS

Noorim vanuseaste

Võistles 25 õpilast.
Grand Prix: Martin Vesberg (SÜG, juh Rita Ilves), laureaadid Matis Prostang (Salme pk, juh Tea Merivald), Martin Trumann (Lümanda pk, juh Pille Jõgi) ja Vootele Mets (SÜG, juh Merle Prii).
Eripreemiad: Olden Punale (Aste pk, juh Sirje Aru) ja Liisabel Rang (KG, juh Katrin Liiva).
Ära märgiti: Magnus Toompuu (Kahtla lasteaedpk, juh Maret Vaga) ja Raahel Ränk (OG, juh Mare Noot).
Žüriisse kuulusid Taritu rahvamaja juhataja Aili Salong, õpilased Maarja-Grisel Mets KG-st, Tiina Nõmm SÜG-ist ja Taavi Paju OG-st.

Keskmine vanuseaste

Võistles 29 õpilast.
Grand prix: Uku Pokk (OG, juha Maret Aardam), laureaadid Rasmus Vendel (Aste pk, juh Monika Leepere), Oliver Paljak (SÜG, juh Rita Ilves) ja Karmen Kaljuste (OG, juh Maret Aardam).
Eripreemiad: Katrin Kurvits (Kihelkonna pk, juh Anu Liik) ja Karl Kadak (Kuressaare vanalinna kool, juh Kadi Tänav (Tänak)).
Ära märgiti: Sander Berens (KG, juh Maret Laurson) ja Laura-Maria Jõgi (Lümanda pk, juh Pille Jõgi).
Žüriisse kuulusid KG emakeeleõpetaja Eve Tuisk, teatrisõber Erika Salajõe, OG vilistlane ja kunagine maakonna etlejate konkursi võitja Merily Porovart ja ajakirjanik Ivika Laanet.

Vanem vanuseaste

Võistles 17 noort.
Grand prix: Maria Pihlak (SÜG, juh Rita Ilves), laureaadid Taavi Teevet (OG, juh Maret Aardam), Teele Tilts (SÜG, juh Rita Ilves), Laura Oolup (KG, juh Eve Tuisk).
Eripreemiad: Kristjan Kruuser (SÜG, juh Sirje Kreismann) ja Minni Meisterson (KG, juh Eve Tuisk).
Eriline tänu: Kristina Liiv (KG, juh Eve Tuisk), Karl Juhandi (SÜG, juh Sirje Kreismann).
Etlejaid hindasid Leena Mölder Kuressaare linnateatrist, Merike Meriloo Saaremaa rahvateatrist, Ahto Nellis raadio Kadist ning Kertu Kalmus Saarte Häälest.

Kertu Kalmus, Ivika Laanet

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 920 korda, sh täna 1)