Saare Selver kogus väikeste patsientide jaoks 3298 eurot (1)

Heategevusprojekti “Koos on kergem” käigus kogus Saare Selver Kuressaare haigla lasteosakonnale aspiraatori ostmiseks 3298 eurot.

“Mul on taas hea meel tõdeda, et kogutud summa on suurem, kui oli eelmisel aastal,” ütles Saare Selveri juhataja Iige Laes eile Kuressaare haiglas sümboolset tšekki üle andes (Mullu jaanuaris haiglale üle antud summa oli 2998 eurot – toim). “Inimeste soov pisikeste summadega aidata on olnud suur. Annetused on eraldi küll väikesed, kuid kokku tuli neist päris ilus summa.”

SA Kuressaare Haigla juhatuse esimees Viktor Sarapuu kinnitas, et heategevusraha on haiglale abiks ikka. “Oleme aastaid Selveriga koostööd teinud ja loodetavasti teeme ka järgmisel aastal,” lausus ta.

Sarapuu sõnul on lasteosakonnale vajalik aspiraator mõeldud peamiselt hingamisteede puhastamiseks ja sobiv just väikelastele. “Näiteks imikud ise ju nuusata ei oska,” lisas õendusjuht Annely Õun. Ka töötab kõnealune aparaat Õuna sõnul väga vaikselt.

21. novembrist 8. jaanuarini kestnud 11. heategevusprojekti käigus kogusid Eesti Selverid kokku 100 146 eurot. Aastataguse kampaaniaga võrreldes kasvas toetussumma 11 413 euro võrra – eelmine kord koguti 88 733 eurot.

Haigeid lapsi sai toetada iga ostuga, millelt läks heategevuseks 64 senti, Mesikäpa šokolaadide ostuga ning raha jätmisega annetuskasti. Võrreldes mullusega kasvasid toetussummad kõikides maakondades. Suurim toetussumma, 32 370 eurot, on mõeldud Tallinna lastehaiglale operatsioonilaua soetamiseks. Tartu ülikooli kliinikum kasutas kogutud 13 730 eurot aparaadi jaoks, mis aitab diagnoosida nn laisa silma sündroomi.

Selveri kampaaniapartnerid olid Kalev, Prike ja Glaxo Smith Kline. Tänavu kasvas annetusraha eelkõige ostude arvu ja šokolaadide müügi toel.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 181 korda, sh täna 1)