President annetab Andi Saagpakule Valgetähe IV klassi teenetemärgi (3)

PIIMATÖÖSTUR: Presidendi kantselei pressiteates tõstetakse Andi Saagpakku esile kui piimatöösturit, kes on avalikkuse huviorbiidis olnud 2005. aastast, kui temast sai Saaremaa liha- ja piimatööstuse juht. Foto: Egon Ligi

PIIMATÖÖSTUR: Presidendi kantselei pressiteates tõstetakse Andi Saagpakku esile kui piimatöösturit, kes on avalikkuse huviorbiidis olnud 2005. aastast, kui temast sai Saaremaa liha- ja piimatööstuse juht. Foto: Egon Ligi

Ainsa n-ö tegevsaarlasena saab president Toomas Hendrik Ilveselt iseseisvuspäeva eel riikliku autasu Saaremaa piimatööstuse juhatuse esimees Andi Saagpakk, kes pälvib Valgetähe IV klassi teenetemärgi.

“Loomulikult oli see meeldiv uudis, ma ei oska muud midagi selle koha pealt kosta,” ütles Andi Saagpakk, kes usub, et küllap on teenetemärgi omistamise taga ettevõtte järjepidevus, mis piimatööstust pildil hoiab.

Unetud ööd

1970. aastal Saaremaa piimatööstusse tööle tulnud Andi Saagpakk määrati pärast tollase piima- ja lihakombinaadi ühinemist 1975. aastal asutatud uues ettevõttes juhtima lihaosakonda, kus ta oli ametis 2005. aastani. Pärast lihatööstuse müümist 2007. aastal sai Saagpakust Saaremaa piimatööstuse tegevjuht.

Saagpakk möönis, et kindlasti on liha- ja piimatööstuse juhtimise pikkade aastate jooksul tulnud üle elada ka unetuid öid, ent meeles need kõik nüüd küll ei ole. Samas liigub Saagpakul mõte ka vabadel hetkedel piimatööstuse peale, ehkki pikaajalise tööga muutuvad paljud probleemid rutiinseks ja paljudele neist oskab ta leida lahenduse kergema vaevaga, kui see tal noorema mehena õnnestus.

“Selle võrra on lihtsam, rääkimata emotsioonidest, nendest oskab juba üle olla,” ütles Andi Saagpakk.

Üks asi, mis piimatööstuse juhil küsimusi tekitab, on poliitikute liiga kergekäeliselt teele saadetud Venemaa-suunalised avaldused.

“Kui ka kõik muud emotsioonid ja arusaamine maailma diplomaatiast kõrvale jätta, siis ikkagi see häirib,” lausus Saagpakk. “Venemaa turg on Eesti piimanduse jaoks olnud kogu aeg vajalik ja jääb selleks ka lähimateks aastakümneteks, aga sellised avaldused võivad teinekord suunata ka Venemaa otsuseid.”

Andi Saagpakk ei ole ainus, kes on Saaremaa piimatööstuse juhina pälvinud presidendilt teenetemärgi. 2003. aastal sai samuti Valgetähe IV klassi ordeni Saaremaa liha- ja piimatööstuse staažikas juht Ahti Viilup.

Saarega seotuid on veel

Lisaks Saagpakule on teenetemärgi saajate seas Saaremaaga seotud inimesi teisigi. Nii saab Valgetähe V klassi teenetemärgi filoloogiadoktor Silvi Vare, kes on koostanud kaheköitelise sõnaraamatu “Eesti keele sõnapered”.

Punase Risti IV klassi teenetemägi saab saarlane Malle Kobin – Hiiumaa puuetega inimeste koja ja Eesti kasuperede liidu kauaaegne juht.

Ajakirjandusega seotud inimestest saab Valgetähe IV klassi teenetemärgi kunagi ka Saaremaa ajalehes Oma Saar töötanud Tiina Reinart. Praegu Maalehe peatoimetaja asetäitjana töötava Reinarti puhul tuuakse esile Eesti trükiajakirjanduse toimetamiskultuuri hoidmist ja edendamist.

Leisi vallaga on tihedalt seotud tuntud pangategelane ja ka riigisektoris töötanud Erkki Raasuke, kes saab samuti Valgetähe IV klassi teenetemärgi. Muu hulgas on Raasuke ka Leisi vallavolikogu majanduskomisjoni liige. Samuti pälvib Valgetähe IV klassi teenetemärgi suvemuhulane, operaator Rein Kotov, kelle viimaste tööde hulka kuulub esimese Eesti ja Gruusia koostöös valminud mängufilmi “Mandariinid” ülesvõtmine.

President Ilves annab riigi teenetemärgid üle 23. veebruaril Pärnu Endla teatris.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 410 korda, sh täna 1)