UUS! Andi Saagpakk saab Presidendilt Valgetähe teenetemärgi (5)

Saaremaa Piimatööstuse juht Andi Saagpakk on üks 99 inimesest, kellele president Toomas Hendrik Ilves otsustas anda Eesti Vabariigi 96. aastapäeva eel Eestile osutatud teenete tunnustamiseks riikliku autasu. Saagpakk saab Ilveselt Valgetähe  IV klassi teenetemärgi.

Saaremaaga seotud inimesi on teenetemärgi saajate seas teisigi. Nii saab Valgetähe V klassi  teenetemärgi filoloogiadoktor Silvi Vare, kes on koostanud kaheköitelise sõnaraamatu „Eesti keele sõnapered“.
Punase Risti IV klassi teenetemägi saab saarlanna Malle Kobin – Hiiumaa Puuetega Inimeste Koja ja Eesti Kasuperede Liidu pikaaegne juht.
Ajakirjandusega seotud inimestest saab  muuhulgas Saaremaa ajalehes Oma Saar töötanud Tiina Reinart. Hetkel Maalehe peatoimetaja asetäitjana töötava ja IV klassi Valgetähe teenetemärgi saava Reinarti puhul tuuakse esile Eesti trükiajakirjanduse toimetamiskultuuri hoidmist ja edendamist.
Leisi vallaga on tihedalt seotud tuntud pangategelane ning ka riigisektoris töötanud Erkki Raasuke, kes saab tunnstatud samuti Valgetähe IV klassi teenetemärgiga. Muuhulgas on Raasuke olnud ka Leisi vallavolikogu majanduskomisjoni liige.
President Ilves annab riigi teenetmärgid üle 23. veebruaril Pärnu teatris Endla.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 614 korda, sh täna 1)