Memmed-taadid lustisid oma laulu- ja tantsupeol (FOTOD) (2)

SÕBRAKALLI ÜLE LAUA: Südamlikult kallistavad Taimi Truumees Vokiratta rühmast ja Aili Pruul tantsurühmast Kupar, vasakul Milvi Oll. Foto: Raul Vinni

SÕBRAKALLI ÜLE LAUA: Südamlikult kallistavad Taimi Truumees Vokiratta rühmast ja Aili Pruul tantsurühmast Kupar, vasakul Milvi Oll. Foto: Raul Vinni

Laupäeval Sandla kultuurimajas toimunud II talvisele memme-taadi laulu- ja tantsupeole kogunes üle kahesaja inimese.

“Loodame, et tänane pidu tuleb ütlemata kena ja meeldejääv,” sõnas Sandla kultuurimaja direktor Annely Õisnurm pidu avades. Ta meenutas, et ka esimene, viis aastat tagasi toimunud memme-taadi talvine laulu- ja tantsupidu oli Sandlas.

Saare maakonna rahvakultuurispetsialist Krista Lember ütles, et ta alustab memme-taadi päeva iga kord sõnadega, et tal on väga hea meel kõiki pidus näha ja on hea meel, et ollakse terved.

“Sel aastal on suur pidu, laulu- ja tantsupidu “Aja puudutus. Puudutuse aeg”, mis teisisõnu on ju sõbra pilgu püüdmine, üksteise märkamine ja hoidmine,” rääkis Lember, kutsudes kõiki pidulisi üles tegema oma naabrile kõrval sõbrakalli. “Ärge unustage seda tegemast, kui kohtute oma sugulaste, sõprade ja tuttavatega,” pani ta pidulistele südamele.

Pihtla vallavanem Jüri Saar alustas oma kõnet sõnadega “Tervist, eakaaslased, tüdrukud ja poisid!”, pälvides sellega suure aplausi. “Meile on suur au, et olete valinud just selle maja ja valla oma kokkusaamise kohaks,” ütles Saar.

Vallavanem Saar märkis, et suured poliitikud ja ajakirjanikud esitavad iga nädal küsimuse, miks kohalikud omavalitsused ei tegele ettevõtlusega. “Ma tahan öelda, et see on väga vale lähenemine – meie tegeleme inimestega,” tähendas Saar. Tema sõnul hoolitseb vallavalitsus selle eest, et vallas oleks nii lasteaiad kui ka koolid ja vanaduses sotsiaalhoolekanne. “Me oleme leidnud, et kõige tähtsam ei ole ehitada vanadekodusid, vaid käia inimestel kodus, tegeleda kodus sotsiaalhooldusega.”

Eelvaate suvisele laulu- ja tantsupeole andis kõigepealt Pihtla naiskoor Karita (dirigent Marika Mets, klaveril Katre Roolaht). Suvise tantsupeo repertuaari näitasid vahvaid ja hoogsaid tantse esitades nii Saaremaa ühisgümnaasiumi II–III klassi tantsurühm (juh Kersti Truverk) kui ka rahvatantsuselts Piiprellid (juh Eena Mark). Eriti suure ja sooja aplausi pälvis Maido Saare tants “Isad ja pojad”, kus tantsisid koos SÜG-i poisid ja Piiprellide mehed.

Pärast eeskava said memmed-taadid laulda Marika Metsa dirigeerimisel ja Mihkel Mereääre akordioni saatel “Saaremaa lipulaulu”, “Mu isamaa armas”, “Saaremaa valssi” ja “Kungla rahvast”. Ühistantse juhendas Eena Mark, akordionil saatis Helle Salong. Tantsuks mängis kandlemängija Sander Karu Tartumaalt.


Oi-oi, pidu on väga lõbus!

Nõnda ütles Pihtla naiskooris Karita laulev Helgi Koel Sandlast. “See, et vanad inimesed on kõik nii ergud, on ikka väga kena,” tähendas Koel, kinnitades, et taolisi pidusid on tõesti vaja.

Taimi Truumees ja Milvi Oll Pöide vallast rääkisid, et algul oli neil küll vähe külm, aga siis said sooja. “See on ikka oma viga, kui külm on. Natuke liigutad ja ongi soe,” arvasid nad rõõmsameelselt. “Selline ühispidu on vahelduseks väga tore. Kui igaüks peab eraldi esinema, milleks? Vanad inimesed, pea hakkab ringi käima, kui mõtled oma sammude peale,” naersid prouad.

Kõik memme-taadi peod – seekordne oli arvult 19. – läbi käinud Muhu Ätsese tantsija Asta Kesküla Lepiku külast arvas samuti, et pidu on kena. “Lihtsalt peab tulema, see annab energiat tükiks ajaks,” lausus ta. Tema sõnul on selline pidu, kus kõik koos tantsivad, väga hea. “Veidi vähe ruumi, aga muidu pole viga.”

Eha Ennemuist Kedruse tantsurühmast ütles, et Laimjala memmedele meeldis pidu väga. “Polnud mingit pabistamist esinemise pärast ega kodus erilisi proove,” rääkis Ennemuist, kelle sõnul kasutasid nad terve peoaja ausalt ära, olles tantsuplatsil viimased.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 972 korda, sh täna 1)