Maria Pihlak võttis Albust kolmanda üldvõidu

31. jaanuaril Albu põhikoolis toimunud XI üle-eestilisel võistulugemisel “Hansenist Tammsaareni” saavutas Saaremaa ühisgümnaasiumi 10.c kl õpilane Maria Pihlak oma vanuseastmes esikoha, võites kolmandat korda ka konkursi grand prix’. Olev Sten Erik Jõgi (SÜG, 10.a kl) sai oma vanuseastmes kolmanda koha. Mõlemaid juhendab õpetaja Rita Ilves. 

“See kolmas kord tuli küll nii ootamatult, ma olin nii õnnelik,” lausus Maria Pihlak, oletades ise, et ilmselt Tammsaare tekst sobib talle nii hästi. “Sel aastal oli mul otsuse tegemine hästi raske, ma kahtlesin, kas minna osalema või mitte,” rääkis Maria, lisades, et tuleval aastal läheks ta kuulama küll, aga osalema enam mitte.

Küsimusele, kui keeruline on Tammsaaret lugeda, vastas Maria, et ega see lihtne ole. “Aga ma olen tema stiiliga nõnda sina peal juba, et mul on lihtsam sellest aru saada. Ma mõistan teda ning mul on mõnes mõttes lihtsam kui neil, kes teda esimest korda loevad,” arutles Maria, kes esitas võistulugemisel katkendi romaanist “Ma armastasin sakslast”.

Võisteldi kolmes vanuseastmes. Võistlejail tuli peast esitada kuni 5-minutiline katkend Tammsaare loomingust. Üldvõitja valitakse nii, et kolme vanuseastme võistlejad esitavad oma teksti teist korda ja koondžürii ees.

Hindamiskomisjoni kuulusid tuntud näitlejad, lavastajad ja avaliku elu tegelased. Meenutuseks võib öelda, et ka võistulugemise esimene grand prix tuli Saaremaa ühisgümnaasiumisse, tookord võitis selle Reet Sillavee.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 548 korda, sh täna 1)