Lapsevanemad pole rahul kilehalli treeningtingimustega (6)

HALL KUMMULI: Reedel möllanud lumetorm surus kilehalli maadligi. Foto: Sander Ilvest

HALL KUMMULI: Reedel möllanud lumetorm surus kilehalli maadligi. Foto: Sander Ilvest

Noorte jalgpallurite kehvad treeningtingimused Kuressaare kilehallis on põhjustanud lapsevanemate rahulolematuse ja FC Kuressaarel on plaanis teha probleemidele lahenduse leidmiseks linnavalitsusele ametlik pöördumine.

FC Kuressaare tegevjuht Martti Pukk ütles, et lapsevanemate peamised mured on kilehalli kõva ja libe põrand, külm õhk ja kehv valgustus. “Aga jalgpall on nii populaarne, et lapsed ja ka vanemad kannataksid selle kõik lootuses, et asjad kunagi paranevad, vapralt vast ära, kui hall ainult püsti püsiks, mitte aga iga tugevama tuule või lumesaju tõttu maha ei kukuks,” rääkis ta.

Martti Puki hinnangul on tingimused kilehallis treenimiseks praeguses olukorras sellised, et läbi häda ajab asja ära, kui paremat pole. Aga peamine probleem on, et kile on nii vana ja hõre ning kunagi ei tea, milline ilmastikunähtus kupli pikali ajab. Väga ebameeldiv on lastele ja vanematele saata teadet, et kahjuks jäävad treeningud kilehallis teadmata ajaks ära.

Lapsevanem Sven Kobin rääkis, et kui väljas on miinuskraadid, siis ei kannata lastel hallis olla. “Arvan, et ka mehed pole nõus seal treenima,” märkis ta. “Seal on külm, niiske, ei saa pesta ja pole korralikku tualetti, miinusega ikka õue ei lähe. Pealegi on see rohkem maas, kui üleval. Libeda põranda peal on poiss mitu korda tõsiselt kukkunud, kuid õnneks mingit rasket vigastust pole saanud.”

Vilmar Rei poeg käib Kuressaares treeningutel Laimjalast ning tema näeb peamise probleemina seda, et kui hall on maas, siis jäävad treeningud lihtsalt ära ja mõnikord nädalateks. “Vanemad organiseerivad Laimjalast ise transpordi, on oma asjad ära planeerinud ja kooliga kooskõlastanud, aga siis selgub, et jälle on toimunud trennikoha või -aja muutus,” oli ta rahulolematu. “Linnavalitsus ja klubijuhid peaksid maha istuma ning selle asja omavahel lõplikult läbi rääkima, sest lapsevanemad tahaksid selles osas selgust ja ootavad vastuseid.”

Trennid seal, kus vähegi võimalik

Varem kilehallis treeninud Saaremaa JK aameraaS loobus juba aasta alguses, kuna detsembris sai seal teha vaid kaks treeningut. Momendil tehakse trenni äsja renoveeritud Aste põhikooli võimlas.

“Kindlasti oleksime huvitatud kilehallis treenimisest, aga selleks peaks seal tegema korraliku uuenduskuuri, et saaksime kindlad olla ja teha paikapidavaid treeningugraafikuid, mitte ei peaks lootma taevastele jõududele,” rääkis Saaremaa JK aameraaS tegevjuht Andre Käen.

Ta lisas, et muidugi tuleksid kasuks ka pesemisvõimalused, soojem õhutemperatuur, parem valgustus ja kunstmuru olemasolu.

FC Kuressaarel treenivad kilehallis praktiliselt kõik linnalapsed, kokku kaheksa gruppi, vaid nooremad tüdrukud ja lasteaialapsed käivad mujal. Nii suurele arvule harjutajatele on asenduskohti raske leida.

Martti Pukk ütles, et klubi on otsinud treeninguaegasid mitmes linna saalis ja on põhimõtteliselt vastu võtnud kõik vabad ajad, mis kusagil saada on olnud, sest kilehalli peale kahjuks loota ei saa.

Samas teevad erinevates kohtades treeningud asja kas või logistiliselt keerulisemaks, sest treenerid peavad koos treeningvahenditega igale poole jõudma.

Puki sõnul ei ole lahendus tegelikult keeruline – kilehalli kunstmuru maha, kuplile isolatsiooniks ja kaitseks peale kaks lisakilet või vähemalt kaitsekilegi, valgustus lakke ja jalgpallitreeninguteks oleks see talvel ideaalne hall. Lisaks saaks seda kunstmuruväljakut treeninguteks kasutada ka muudel aastaaegadel.

Hetkelahendus oleks, et Kuressaare spordihoones saaks iga päev 3–4 tundi saaliaega juurde ning sellel talvel ei peaks kilehalli remondiks ja selle püstiajamiseks enam kulutusi tegema.

Linnavalitsus otsib lahendusi

Kuressaare linnavalitsuse pressiesindaja Liise Kallas ütles, et linnajuhid on kilehalli olukorrast teadlikud ja on suhelnud ka kõigi osapooltega. Lähiajal on plaanis veel mitmed kohtumised, et hooaja keskel eriti teravalt üles kerkinud probleemile parim võimalik lahendus leida. Praegu midagi konkreetset veel öelda ei ole.

“Kunstmuru kohta võib tänase seisuga öelda, et linnavalitsus töötab selle nimel, et leida 2015. aasta eelarvesse vajalik summa kunstmuruväljaku uuendamiseks,” lausus Kallas.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 1 185 korda, sh täna 1)