Väike maailm (1)

Tänast uudist “Saarte Hääl aitas ameeriklannal Saaremaalt sugulased leida” lugedes võib tõepoolest nentida: maailm on väike.

Vähemalt eestlaste puhul, saarlastest rääkimata, on enamasti nii, et kui ka kõik kõiki ei tunne, siis mõni ühine tuttav on meil ikka. Keegi on ikka kellegi sugulase sugulane, temaga koos koolis käinud või tudengipõlves malevasuvesid veetnud.

Hea, kui oma juuri teatakse ja nende vastu huvi tuntakse, kuulatakse tähelepanelikult oma vanemate, vanavanemate ja sugulaste jutte ja mälestusi. Kõrva taha jäänud nimed on ehk abiks, et oluline inimene üles leida. Ükskõik kui haprad need niidid esialgu ka näivad.

Tänapäeval on sugulaste jälgede ajamiseks arvestatav abiline ka internet, näiteks veebiportaal Geni. Kõiki sugupuid ja selle harusid sealt ehk ei leia, aga otsida tasub. Otsingutulemused võivad olla üllatavad.

Ja kas pole tore üllatus seegi, et meie ajakirjanik, kes Bostonis elava proua sugulaste jälgi ajama asus, avastas, et oksaraag samast sugupuust jookseb ka temani. Mis sest, et kaugelt.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 164 korda, sh täna 1)