Tallinna Kaubamaja võttis oma maatüki taas käsile (18)

METSATUKK: Roonimäe tankla ja Auriga kaubanduskeskuse vahetus läheduses Kuressaare ringtee ääres asuvale kinnistule plaanitakse tootmis-ärihoonet. Foto: Sander Ilvest

METSATUKK: Roonimäe tankla ja Auriga kaubanduskeskuse vahetus läheduses Kuressaare ringtee ääres asuvale kinnistule plaanitakse tootmis-ärihoonet. Foto: Sander Ilvest

Tallinna Kaubamaja Kinnisvara AS taotleb Kaarma vallavalitsuselt Kuressaare ringtee ääres asuva Tammemetsa kinnistu detailplaneeringu algatamist.

Mida kontserni NG Investeeringud kuuluv Tallinna Kaubamaja Kinnisvara kavatseb Sikassaare külas Roonimäe tankla naabruses ja Auriga keskuse vastas paiknevale 3,09 hektari suurusele männikuga kaetud kinnistule ehitada, NG Investeeringute kinnisvara investeeringute juht Peeter Kütt avaldada ei soovinud.

“Praegu on ehitamisest veel vara rääkida,” tähendas ta. “Mis sinna täpselt tuleb, selgub planeerimisprotsessi käigus. Pooleliolevaid lahendusi me valmis tutvustama ei ole.”

Kaarma abivallavanema Urmas Sepa sõnul võib eskiislahenduselt vaid lugeda, et kinnistule on kavas ehitada tootmis-ärihoone. Tallinna Kaubamaja Kinnisvara AS-ist sai Tammemetsa kinnistu omanik 2002. aasta lõpus.

Ettevõte esitas Kaarma vallavalitsusele taotluse detailplaneeringu algatamiseks ka 2011. aastal, et ehitada Sikassaarde Tammemetsa kinnistule ärihooned. Toona planeeringuni siiski ei jõutud.

“Neid algatuse asju, lähteseisukohti oleme me siin kokku pannud korduvalt, aga tagasiside on arendaja poolt olnud kuidagi väga kesine,” tõdes Sepp. “Ainult kirjavahetus käib, aga planeeringu algatamise lepinguni me jõudnud ei ole.”

1994. aastal loodud kontserni NG Investeeringud kuuluvad Tallinna ja Tartu Kaubamaja, supermarketite kett Selver, ABC Kinga ja SHU jalatsikauplused, I.L.U. kauplustekett ning KIA Auto ja Viking Motorsi autoärid.

Samuti tööstusettevõtted Liviko, Kitman Thulema ja Balbiino ning kinnisvara arendusega tegelevad ettevõtted Roseni Majad, Roseni Kinnisvara ja Tallinna Kaubamaja Kinnisvara.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 2 306 korda, sh täna 1)