Pöidel plaanitakse Kahutsi maalinna korrastada (2)

Esmaspäeval arutati Pöide valla külaelu- ja kultuurikomisjoni koosolekul, kuhu olid kaasatud ka külavanemad ja külade esindajad, ühe teemana Kahutsi maalinna korrastamist.

“Aeg on teinud oma töö ning nüüdseks on võsa taas jõuliselt kasvanud – ka juba maalinna läänepoolsel sisenõlval, idapoolset sisenõlva on igal aastal enne jaanipäeva trimmitud – ja maalinna nõlvad vajavad korrastamist, et see ilus ja uhke turismiobjekt korda saaks,” selgitas Pöide vallasekretär Maire Käärid (fotol).

Tema sõnul on praegu väga raske hoomata Kahutsi maalinna suurust – alles siis, kui ronid üles nõlvale, mõistad, kui suure ja võimsa rajatise ja ajaloolise objektiga on tegemist. “Maalinnal käib ka väga palju turiste,” sõnas ta.

Käärid meenutas, et aastal 2005 tehti talgud ja puhastati võsast kõik maalinna nõlvad. Siis ei olnud tegemist “Teeme ära” aktsiooniga, vaid mõtte algataja ja talgute eestvedaja oli tolleaegne vallavanem Vilmar Laak.

Praegu ei ole aeg veel konkreetselt määratud (mõeldud on kas märtsi lõpule või aprilli I või II nädalavahetusele), sest seda dikteerivad ka ilm ja kevadtööde algus, kuna hiljem on maainimesed oma majapidamistes toimetustega väga hõivatud. “Tahaks küll väga, et vallarahvas saaks selles ettevõtmises osaleda, sest ainult koostöö hoiab meie külad elus,” lausus Maire Käärid.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 348 korda, sh täna 1)