Mündi tänava arendaja loobus torudesse panustamisest (3)

ASI VINDUB: Kudjape Mündi tänava vee- ja kanalisatsioonitrass on ehitatud ehitusloata ja kõlbmatult. Nüüd ei soovi aga keegi seda omaks tunnistada ega selle kordategemise eest vastutada. Foto: Sander Ilvest

Kaarma vallas Kudjape alevikus aastaid vindunud vee- ja kanalisatsiooniprobleem ei paista nii pea lahendust leidvat.

Kui vahepeal oli õhus võimalus, et arendaja, elanikud, vald ja Kuressaare Veevärk panustavad ühiselt trasside ümberehitamiseks, on nüüd seegi lootus purunenud.

Nimelt on piirkonna arendaja Jüri Riks teatanud, et tema trasside kordategemisse panustada ei soovi. Arendaja kanda oleks jäänud neljandik summast, mis küündinuks mõnekümne tuhande euroni.

Oma nõusoleku olid juba andnud Kuressaare Veevärk ja ka Kaarma vallavalitsus, kuid detsembri alguses kinnitasid mõlemad, et kui Riks kampa ei tule, loobuvad ka nemad.

Kaarma vallavanem Andres Tinno, kes Jüri Riksiga läbirääkimisi pidas, ütles Saarte Häälele, et arendaja loobus, kui kauplemisega oli jõutud umbes kolmandiku summa juurde.

“Tema väide oli, et meie koostatud projekt on mahult suurem, kui oli tema ehitatu,” ütles Tinno ja lisas, et vallal on omalt poolt kompromissi jaoks raha eelarves planeeritud.

Jüri Riks tõdes Saarte Häälega vesteldes, et tema viimane pakkumine oli tõepoolest 10 000 eurot, kuid sellele pakkumisele ei ole ta vallalt veel vastust saanud.

“Ma olen seisukohal, et need trassid ikkagi ei ole minu omad,” kinnitas Riks taas.

Kuna kokkuleppe saavutamine on ummikusse jooksnud, pole edasist tegevust oodata ka Kuressaare Veevärgilt.

Ettevõtte juhatuse liikme Aivar Sõrme sõnul on Mündi tänava taristu seisund avariiline ja on ainult aja küsimus, millal see ise sulgub või kuulub sulgemisele keskkonnaohtlikkuse tõttu.

Kuressaare Veevärk tegi küll vallavalitsusele ettepaneku tänava veerajatiste kasutusluba tühistada, kuid vald vastas sellele eitavalt.

“Selle tausta juures on veeteenuste otsasaamine Mündi tänavas suhteliselt paratamatu reaalsus,” nentis Sõrm.

Saarte Häälele teadaolevalt on Mündi tänava elanikud hakanud abi otsima juristidelt. Seda kinnitas ka vallavanem Andres Tinno. Tema sõnul suheldakse Riksiga edasi, kuid kindlasti sõltub asjade edasine käik ka Mündi tänava elanike seisukohast.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 1 006 korda, sh täna 1)