Eesti Päevaleht: Tallinna Sadam plaanib praeguste laevade ostmist (9)

Tallinna Sadama nõukogu liige Veiko Tishler usub, et sadam lööb Väinamere laevade omaniku Olav Miiliga käed ja end Väinamerel õigustanud parvlaevad saavad riigi omaks, kirjutab Eesti Päevaleht.

“Indikatsioonid viitavad sellele,” ütles ta lehele detailidesse laskumata. Ühtlasi väidab Tishler, et majandus- ja kommunikatsiooniministeerium hoiab nõukogu eest saladuses, millisest hinnast või isegi suurusjärgust võiks kõnelda.

Sadama nõukokku kuuluv Kalev Lillo kinnitas, et Tallinna Sadama nõukogu andis juhatusele volitused alustada konsultatsioone, et välja selgitada saarte ja mandri vahel kvaliteetset veoteenust võimaldavate laevade soetamise võimalused.

“Kindlasti kuulatakse ka tänase operaatori head nõu, kuna neil on pikaajaline kogemus. Kindlasti on 5. märtsiks laual ka võimalike uute praamide potentsiaalsete ehitajate arvamus ehitusmaksumuse ja ehitamise ajakava kohta,” avaldas Lillo lootust.

Olav Miil asus mulluses Äripäeva rikaste edetabelis 62. kohal ja tema vara väärtuseks hinnati 38,6 miljonit eurot. Mullu suvel ostis Milli firma Taali Grupp OÜ 31-protsendise osaluse hulgimüügifirmas Jungent Group.

Miil omab Väinamere laevu kahe Saksamaale ja ühe Maltale registreeritud firma kaudu ning rendib neid oma osalusega firmadele.

Majandus- ja kommunikatsiooniminister Juhan Parts on varem öelnud, et laevade soetamine riigi poolt oleks maksumaksjale märgatavalt odavam kui praeguse süsteemiga jätkamine – kokkuhoid tuleb eelkõige praegusega võrreldes odavamatest prahitasudest, mis oleks aastas kolme laeva puhul ligikaudu 6 miljonit eurot.

“Säästetav 6 miljonit eurot aastas moodustaks üle 40 protsendi tänasest toetusest ja oleks samas suurusjärgus kogu 2012. aasta piletituluga. Saadava säästu arvelt oleks sisuliselt näiteks võimalik finantseerida neljanda laeva ehitamist või ostmist,” on Parts öelnud.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 654 korda, sh täna 1)