Saarlased noppisid Betti Alveri konkursil taas tiitleid

24.–25. jaanuaril Jõgeval toimunud Betti Alverile pühendatud üle-eestilisel põhikoolifestivalil “Tuulelapsed” pälvisid laureaaditiitli Orissaare gümnaasiumi Mo-teater (juhendaja Mare Noot) ja Saaremaa ühisgümnaasiumi Kreputlased (juh Rita Ilves). Näitlejapreemia said kreputlased Aleksandra Männik ja Henri Paomees.

“Kreputlaste puhul jäi mulle silma see noorte inimeste tahe oma lugu rääkida,” lausus žürii liige, Eesti harrastusteatrite liidu esimees Kristiina Oomer, kelle sõnul mõtestasid noored oma loo väga eriliselt ja silmapaistvalt. Samuti paistis Kreputlaste puhul silma see, kuidas noored tulid lavale, silmad säramas, ja tegid loo nautimise väga lihtsalt meeldivaks.

Orissaare gümnaasiumi Mo-teatrist rääkides rõhutas Oomer nende loo lõbusust ja vaimukust ning et kogu lugu oli väga maitsekalt kokku seatud. “Neil oli väga hea huumorisoon ja õpetaja oli kuidagi osanud laste oma huumorisoone esile tuua,” rääkis Oomer.

Festivali tänavune teema oli “Naabrile külla”, mis eeldas, et kava tuli koostada soome, rootsi, läti, leedu, norra ja poola luulest. Orissaare gümnaasiumi Mo-teater tõi Jõgevale etenduse “Kas sa oled juba kuulnud…” ja SÜG-i Kreputlased lavaloo “Troll turul”.

Kokku oli etendusi seekord 17. Žüriisse kuulusid näitlejad Garmen Tabor ja Veiko Täär, luuletaja Leelo Tungal, harrastusteatrite liidu esimees Kristiina Oomer, ERR-i raadioteatri juht Toomas Lõhmuste, TÜ õppejõud Rain Mikser ja Vanemuise haridusprogrammide juht Mall Türk. Välja anti kuus laureaaditiitlit ja eripreemiad.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 242 korda, sh täna 1)