Orissaare vallavalitsust paneb muretsema ehituspraak (6)

Orissaare vallavalitsus muretseb Orissaare spordihoone ehituskvaliteedi pärast, juba aastaid laseb spordihoone katus vett läbi, mis tekitab lagedele veekahjustusi.

“Suvel suuremate vihmadega oli vahepeal nii, et kui sadama hakkas, tuli kohe ämbrite ja pangedega jooksma hakata, et olukorda päästa,” ütles Orissaare spordihoone juhataja kt Andla Rüütel, kelle sõnul on 2007. aastal ehitatud spordihoones niiskus lagedest läbi tunginud erinevates kohtades.

Hoone plekk-katusega majaosas, kus asuvad maadlus-, jõu- ja aeroobikasaal, kohvik ja galerii, on Rüütli sõnul veekahjustusi iga saali laes.

Rüütli teada on hoone ehitanud AS Kuressaare Ehitus kord või paar probleemseid kohti ka paiganud. “Suve keskel tihendasid nad ühe suitsuluugi ümbruse ära ja sealt ei ole siiani nagu sisse sadanud, viimased pool aastat on olnud täitsa OK.”

Orissaare vallavalitsuse 23. jaanuari istungil esitati aga küsimus, kas ei peaks vallavalitsus spordihoone vaegehitustööde pärast kohtusse pöörduma.

Orissaare ehitus- ja keskkonnanõunik Martin Käärid ütles Saarte Häälele, et vallavalitsus kogub praegu infot, kas ehituspraagi taga on ehitus- või projekteerimisviga.

“Ehitaja ütleb, et on projekteerija viga, ja projekteerija ütleb, et on ehitaja viga,” rääkis Käärid, kelle sõnul on probleem seni veel niivõrd toores, et ajalehes pole mõtet sellest kirjutada.

Martin Käärid märkis, et ehkki spordihoone valmimisjärgsed garantiiajad on lõppenud, peab hoone nii või teisti nõuetele vastama.

Spordihoone ehitamise ajal selle sihtasutuse nõukogu esimees olnud Tiit Põld ütles, et üldiselt jäi tellija ehitaja tööga rahule, kuigi pisiprobleem oli katuseluugi äärega. “Katusega oli küll see probleem, et katu-
seluugist sadas mingil määral läbi, aga see oli ka suure vihma ja sobiva tuule korral,” selgitas Põld, kelle sõnul parandas ehitaja selle puudujäägi üsna kiiresti ja korralikult.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 1 479 korda, sh täna 1)